Czytających: 4433

Węgry/Kraj: Drohomirecki wrócił z medalem

Wtorek, 27 lipca 2010, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Michał Drohomirecki, nasz najlepszy lekkoatleta weteran, wrócił z Mistrzostw Europy ze srebrnym medalem.

17. Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkoatletyce zostały rozegrane w tym roku w węgierskiej miejscowości Nyiregyhaza. Polacy zdobyli łącznie 55 medali. Na nasz dorobek złożyło się 15 złotych krążków i po 20 srebrnych i brązowych. Michał Drohomirecki wziął udział w rzucie oszczepem i z wynikiem 38.92 wywalczył srebrny medal.

Młodsi lekkoatleci, a konkretnie grupa zawodników Górnika Wałbrzych, uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasi spisali się na miarę swoich możliwości. W pchnięciu kulą kobiet Katarzyna Kozera zajęła wysoką 6. lokatę z wynikiem 11.27. W biegu na 1500 metrów Paweł Zamielski w swojej serii zajął 8. miejsce z rezultatem 4.09.08. Wreszcie w rzucie oszczepem do finału awansowała Ewa Przygodzka, a wynik 34.51 pozwolił jej zająć 10. pozycję.