Czytających: 6484

Kraj: Druga dziesiątka Żuk

Piątek, 29 stycznia 2021, 14:31
Aktualizacja: 14:33
Baiba Bendika z Łotwy została mistrzynią Europy w sprincie podczas zawodów odbywających się w Dusznikach–Zdroju. Polki poza czołową dziesiątką. Kamila Żuk z Sokołowska zakończyła ten start na 18. miejscu.

W rywalizacji udziału nie wzięła Monika Hojnisz-Staręga. 29-latka już wcześniej planowała, że w Dusznikach-Zdroju wystartuje tylko raz. Pod jej nieobecność najlepszą z reprezentantek Polski była Magdalena Gwizdoń, dla której był to najlepszy występ w sezonie. Strzelała bez pudła i została sklasyfikowana na 15. miejscu. W drugiej dziesiątce znalazła się również Kamila Żuk, która szanse na wysokie miejsce straciła na strzelnicy. Polka rozpoczęła mocno, na pierwszym punkcie pomiarowym miała najlepszy czas w stawce, ale do mety dotarła z dwoma pudłami i osiemnastym czasem. Na starcie stanęły jeszcze cztery Polki. Kinga Zbylut (2 kary) zajęła 32. miejsce, Anna Mąka (2 kary) była 49., Natalia Tomaszewska (2 kary) - 77., a Karolina Pitoń (3 kary) - 93.