Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Drugie” wciąż w czołówce

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 stycznia 2010, 19:36
Aktualizacja: Sobota, 16 stycznia 2010, 8:01
Autor: szela
Fot. szela
Tort z fajerwerkami i listy gratulacyjne. Tak dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, Robert Wróbel, dziękował uczniom i nauczycielom za wysokie, dziewiąte miejsce w XII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Wałbrzyska szkoła jest na prestiżowej liście od 11 lat, a od sześciu zajmuje poczesne miejsce w „złotej piętnastce”.

Tylko Dolny Śląsk ma w tym gronie aż dwie szkoły – wrocławskie XIV LO i wałbrzyskie II LO. W pierwszej setce (miejsce 82), wśród prawie pięciuset szkół zajmuje I LO.

Uroczystość w II LO trwała tyle, co duża przerwa, a potem wszyscy wrócili do pracy. Olimpijczyków reprezentował Filip Stramecki, finalista olimpiady wiedzy o żywieniu.

- Cieszę się, że chodzę do tej szkoły, chociaż czasem spotykamy się z kpinami uczniów innych szkół, przypina się nam także łatkę kujonów. Ale nie zrażam się tym, lubię się uczyć, chociaż przygotowywanie się do olimpiady to ciężka praca. Coś trzeba poświęcić, żeby osiągnąć sukces. Poza tym dużo zawdzięczmy nauczycielom – mówi Filip, który w przyszłości chce studiować medycynę.
Nauczyciele, którym dziękował dyrektor, to Maja Woźnicka, Zenon Mielczarek, Jarosław Brzeziński, Anna Wojtowicz, Małgorzata Stączek, Małgorzata Baniukiewicz, Małgorzata Janas, Anna Jankowska i Urszula Cybulska.

- Motywowanie uczniów do naprawdę ciężkiej pracy – to największa sztuka i osiągnięcie – podkreśla dyrektor.
Oczywiście jest on dumny z sukcesu, zwłaszcza, że w tym roku brano pod uwagę nie tylko liczbę olimpijczyków, ale także wyniki egzaminów maturalnych. Porównuje też laureata pierwszego miejsca – liceum w Szczecinie – do swojej szkoły i podkreśla różnice.
- Szczecin jest bogatym miastem, z wieloma wyższymi uczelniami, które ściśle współpracują z tamtą szkołą. My musimy sobie radzić sami. Na szczęście mamy już wyrobioną markę – mówi.

Sukces obu szkół został dostrzeżony przez władze miasta. W najbliższy poniedziałek prezydent Piotr Kruczkowski odwiedzi obie placówki, by osobiście podziękować uczniom i nauczycielom za przysparzanie chwały Wałbrzychowi.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~asiaXXX 15-01-2010 23:21
Grusia, tak: jesteś sławny :D a ja byłam w BTV przez 1,5 sekundy ;p
Kacper1993 16-01-2010 0:05
Gratulacje!! ;P Jest to naprawdę bardzo miła i przyjazna uczniom szkoła ;-) I też nie rozumiem dlaczego przypina się łatkę "kujonów".. Rzeczywiście trzeba się uczyć ale to z racji poziomu szkoły... Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych uczęszczaniem do II L.O - Uczeń tejże szkoły ;)
~walbrzyszanin 16-01-2010 8:13
A mnie interesuje co się robi podczas wigili szkolnych pod stołem? Czyżby wódka się polewała? Inteligenci! Nawet w ekonomiku czy odzieżówce nie są tak nie wychowani!
~Rebel Yell 16-01-2010 10:22
"Sukces obu szkół został dostrzeżony przez władze miasta. W najbliższy poniedziałek prezydent Piotr Kruczkowski odwiedzi obie placówki" Jazdy na plecach innych, uczniowie beda mieli szanse uczyc sie od miszcza.
~Leon 17-01-2010 22:37
"A mnie interesuje co się robi podczas wigili szkolnych pod stołem? Czyżby wódka się polewała? Inteligenci! Nawet w ekonomiku czy odzieżówce nie są tak nie wychowani!" Lololololol, nie nie, my tylko kreski szczęścia sobie sypiemy, ale wszyscy o tym wiedzą;) Dajże spokój Wałbrzyszaninie, wstydu oszczędź
~niewychowany inteligent 18-01-2010 23:06
"Czyżby wódka się polewała?" Nie. Szampan :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group