Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Drzewko naszego dziecka

Wtorek, 4 czerwca 2019, 10:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Drzewko naszego dziecka
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
To była już czwarta edycja tego sympatycznego wydarzenia w Szczawnie–Zdroju. Akcja organizowana jest przez gminę. Polega na zasadzeniu drzewa, które dostaje imię konkretnego dziecka, oczywiście mieszkańca Szczawna–Zdroju.

Rodzice, którzy chcą w ten sposób uczcić narodziny pociechy, zgłaszają do Urzędu Miejskiego wniosek na krótkim formularzu. Należy podać datę urodzin malucha, imię i nazwisko. W wyznaczonym miejscu co roku, w okolicach Dnia Dziecka, sadzone są drzewa, a każde dostaje granitową tabliczkę z imieniem swojego małego patrona i datą urodzin.

W tym roku sadziliśmy drzewka 3 czerwca, na ul. Kasztanowej. Oczywiście – były to kasztanowce.
- To bardzo wdzięczna akcja, taki symboliczny gest i miła pamiątka dla rodziny, która będzie mogła obserwować jak wraz z jej pociechą rośnie ich własne drzewo – mówi burmistrz Marek Fedoruk. – Taka inicjatywa służy także budowaniu więzi z miastem.

W tej edycji posadzono 7 drzewek, na pamiątkę urodzin: Aarona, Macieja, Emilii, Filipa, Błażeja, Wiktora, Konrada i Przemysława. Maluchy dostały jeszcze od burmistrza drobny upominek – pluszowego misia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group