Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drzwi Otwarte w Gimnazjum Miejskim w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: Jedlina Zdrój
Wtorek, 12 marca 2013, 6:17
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W piątek 8 marca odbyły się Drzwi Otwarte w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Jedlinie–Zdroju. Szóstoklasiści z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie–Zdroju a także dzieci ze szkół w Głuszycy i Wałbrzychu mogły odwiedzić Gimnazjum w Jedlinie i przekonać się, że warto wybrać tę placówkę i w niej kontynuować edukację.

Podczas Drzwi Otwartych zainteresowane uczęszczaniem do tej właśnie placówki dzieci miały okazję poznać Gimnazjum w Jedlinie - jego historię, zasady panujące w szkole, kadrę pedagogiczną, osiągnięcia i sukcesy szkoły i jej uczniów oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i kółek zainteresowań, których w jedlińskim Gimnazjum nie brakuje.

Dzień zwiedzania Gimnazjum rozpoczął się od pokazów tanecznych, które przygotowali uczniowie dla przybyłych gości. Następnie szóstoklasiści zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, w których pod opieką gimnazjalistów zwiedzali szkołę, poszczególne pracownie, oraz poznawali grono pedagogiczne.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie było to tylko teoretyczne przedstawienie informacji o szkole i zajęciach w niej prowadzonych, ale w każdej odwiedzanej pracowni odbywały się zajęcia praktyczne, podczas których przyszli uczniowie mogli poczuć się tak jak w czasie normalnych lekcji i ćwiczeń. Największe zainteresowanie wzbudziła pracownia chemiczna i zaprezentowane w niej doświadczenia, przeprowadzanie przez gimnazjalistów pod okiem Opiekuna, wyjaśniającego na bieżąco zachodzące zjawiska.

Profesjonalna, ciekawa i bogata oferta edukacyjna Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju wzbudziła duże zainteresowanie, które z pewnością przełoży się na ilość uczniów w kolejnym roku szkolnym.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group