Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3335
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Drzwi Otwarte w III LO

Sobota, 10 marca 2012, 16:25
Aktualizacja: 19:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Drzwi Otwarte w III LO
Fot. PAW
Dziś setki młodych uczniów odwiedziło mury III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu w ramach Drzwi Otwartych.

Drzwi Otwarte były przeznaczone dla uczniów III klas gimnazjalnych, którzy to uczniowie wkrótce będą musieli podjąć decyzję, w jakiej placówce oświatowej chcą kontynuować naukę.
- Chodziła tutaj moja siostra i bardzo chwali sobie do dziś tę szkołę jako przyjazną dla ucznia – mówi Marlena.

Faktycznie, III LO uchodzi w Wałbrzychu za szkołę ciepłą, mającą swój niepowtarzalny klimat. Zresztą potwierdziło się to również podczas Drzwi Otwartych, kiedy uczniowie liceum oraz gimnazjaliści stworzyli wspaniałą atmosferę podczas występów tanecznych i wokalnych.
- Przyszedłem tu trochę przypadkiem, ale teraz poważnie zastanowię się, czy nie składać papierów do III LO – mówi Mateusz.

Uczniowie, którzy dziś przekroczyli mury III LO, mogli odkryć „Inspirujący świat przyrody” wykreślić „Ciekawe krzywe matematyczne”, uczestniczyć w „Eksperymentach z fizyki” oraz dowiedzieć się m.in. czy partenogeneza z „Seksmisji” jest możliwa oraz kiedy mieszkaniec Wałbrzycha wygra w Lotto.

Oczywiście nie zabrakło warsztatów językowych, a zainteresowani wzięli udział w IX Konkursie Wiedzy o Języku Polskim. Laureaci zostali nagrodzeni punktami rekrutacyjnymi, które zwiększają ich szanse na przyjęcie do wymarzonej klasy.
- Ta szkoła ma swój klimat i zachęcam wszystkich, by z nią właśnie związali swoją przyszłość – ocenia Bartek, absolwent III LO.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group