Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3896
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Duży biznes w małym mieście

Sobota, 27 października 2012, 6:23
Aktualizacja: 9:28
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Duży biznes w małym mieście
Fot. użyczone
Są chyba wszędzie – w wodzie, na lądzie, a nawet w kosmosie. Metalowe elementy, które powstały w niewielkim zakładzie w Świebodzicach, podbijają światowe rynki. Świebodzicka firma Masterform, która niedawno zadebiutowała na giełdzie, to prawdziwy ambasador miasta na cały świat.

W czwartek, 25 października, w firmie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji giełdowego debiutu spółki na Catalyst. Firma jest pierwszym podmiotem w Świebodzicach, który wszedł na parkiet. Zarząd spółki zaprosił na spotkanie gości: starostę świdnickiego Zygmunta Worsę, burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, Łukasza Kwadransa Przewodniczącego Rady Miejskiej Świebodzic oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusza Kotlarskiego, a także media.

Chcieliśmy przede wszystkim pokazać, czym się zajmujemy, jak wygląda zakład, klimat w firmie, udowodnić, że wielki biznes można prowadzić w małym mieście – mówiła Beata Zawadzka, Członek Zarządu Masterform.

Świebodzicka firma zajmuje się precyzyjną obróbką metalu – a o tej precyzyjności świadczą detale, które tu powstają, z dokładnością do 3 mikronów (dla porównania włos ludzki ma 60 mikronów). Produkty firmy trafiają na rynki całego świata, do odbiorców europejskich i amerykańskich – m. in. Porsche, Ferrari, HP, Samsung. Jak żartował prezes Robert Zawadzki, nie ma w zasadzie branży, w której nie byłoby czegoś, co pochodzi z Masterform. Są w samolotach, samochodach, procesorach komputerowych czy liniach produkcyjnych.

Gratuluję sukcesu, jesteście państwo niewątpliwie w czołówce firm, które wpływają na rozwój gminy – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Dziękuję za to, że jesteście tak wspaniałym ambasadorem Świebodzic, jednocześnie podkreślając swoją więź z miastem. Życzę dalszych sukcesów i tak prężnego rozwoju, nie wiem gdzie jeszcze możecie sięgnąć, bo pewnie w Kosmosie też już są jakieś elementy, które tu powstają – zakończył żartobliwie burmistrz.

Warto dodać, że świebodzicki producent rozwija własną markę produktów – w Masterform powstał właśnie pierwszy, od początku do końca, własny produkt, jest nim pompa wysokociśnieniowa. Firma współpracuje także od kilku lat z Politechniką Wrocławską – studenci napisali już kilka prac dyplomowych na bazie produkcji w Masterform.

* * *

Masterform zajmuje się seryjną obróbką części maszyn i urządzeń z wykorzystaniem technologii CNC. Zatrudnia 150 osób, w zdecydowanej większości są to świebodziczanie. Zakład produkuje 12 mln elementów rocznie. Firma powstała w 1998 roku od przysłowiowego garażu. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne, prowadzone przez Roberta i Beatę Zawadzkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group