Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwa przedstawienia w zamku Książ

Środa, 2 listopada 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Dwa przedstawienia w zamku Książ
Fot. organizatorzy
Teatr William–Es z Zamku Książ zaprasza w listopadzie na dwa nowe przedstawienia.

19 listopada o godzinie 19.00 zapraszamy do zamku Książ na pełen mistycyzmu i niepowtarzalnego klimatu spektakl „Dziady” według tekstu Adama Mickiewicza. Klasyczne dzieło w klasycznej realizacji.

Natomiast 27 listopada o godzinie 12.00 odbędzie się spektakl Bajkowej Sceny pod tytułem „Trzy świnki”. To znana wszystkim opowieść o trzech prosięcych braciach uwikłanych w budowlane historie z wilczym sensacyjnym wątkiem w tle. To, jak wiele produkcji tego teatru kierowanych dla dzieci, opowieść z morałem. Naf, Nif i Nuf postanawiają wybudować sobie schronienie. Tylko jeden z braci, niejaki Naf, chce wybudować kosztujący wiele pracy solidny murowany dom dla wszystkich. Pozostali bracia decydują się na budowę domków „jednoprosięcych” z użyciem tanich materiałów. Problemy zaczynają się w chwili, gdy mieszkania poddane zostają próbom „powietrzno-huraganowego” ataku wilka.

Realizacja „Trzech świnek” Teatru William-Es jak zawsze nie ulega konwencjom i stereotypom. Dlatego nie wszystko w tej produkcji okazuje się być takim, jakim znamy to z książek. Typowym dla Bajkowej Sceny i tutaj jest humor bawiący nie tylko dzieci oraz nieoczekiwane rozwiązania sytuacji. W tym wypadku zaskakującym jest samo zakończenie opowieści. Pozostaje jednak niezmiennym przesłanie bajki mówiące o tym, że dom, jak i wszystko co tworzymy, zbudowane być winno na solidnym fundamencie i w staranny sposób tak, aby przetrwało najtrudniejsze próby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group