Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2736
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwa razy więcej obiadów w Sytej Zimie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 6:17
Aktualizacja: 17:47
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Zakończyła się kolejna edycja akcji „Syta Zima”. Od stycznia do marca ze środków Toyoty Motor Manufacturing Poland, Centrum Budowlanego Sirbud oraz Hotelu Maria ufundowanych zostało ponad 7 tysięcy obiadów dla 124 najbardziej potrzebujących uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych.

Po raz dziewiąty z „Sytej Zimy” skorzystały dzieci z rodzin, których sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie obiadów, gdyż ich dochód miesięczny jest poniżej minimum socjalnego. Z drugiej strony nie są one objęte pomocą społeczną, ponieważ dochód na członka rodziny przekracza kwotę 456 złotych netto.

W tym roku do akcji przyłączyło się również Centrum Budowlane Sirbud oraz Hotel „Maria”, który przygotowywał obiady dla wałbrzyskich szkół. Pozwoliło to na rozszerzenie zasięgu akcji z 59 do 124 dzieci objętych programem. "Do podjęcia tej decyzji skłoniły nas rozmowy z dyrektorami szkół, którzy podkreślali, że „Syta Zima” jak mało która akcja pozwala na bezpośrednią pomoc najbardziej potrzebującym uczniom„ – zaznaczyła Dorota Barańska, właścicielka restauracji Maria. Koordynatorem akcji był, podobnie jak w latach ubiegłych, Urząd Miejski w Wałbrzychu.

„Akcją Syta Zima objętych było w naszej placówce 5 uczniów w trudnej sytuacji materialnej. Dzieci bardzo chętnie korzystały z tej pomocy - regularnie spożywały ciepły posiłek, który przede wszystkim w okresie zimy jest dla nich bardzo ważny.” – stwierdziła Bożena Kruszyńska, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group