Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3214
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dwa złote medale wychowanków Jerzego Siatkowskiego

Środa, 15 października 2014, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: PAW
Świdnica: Dwa złote medale wychowanków Jerzego Siatkowskiego
Fot. UM Szczawno Zdrój
Na terenie OSiR–u w Świdnicy rozegrano Międzynarodowe Zawody Latawcowe w ramach Festiwalu – DRAKONALIA – 2014, których organizatorami byli MDK Świdnica oraz Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej. W zawodach wzięło udział 78 zawodników.

Wychowankowie Klubu Lotniczego im. Dywizjonów Polskich – Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju zaprezentowali się w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych i zdobyli dwa złote medale.

W kategorii latawców płaskich w grupie młodzików zwyciężył Antoni Szurmiński startując latawcem typu malajskiego. Jego latawiec pięknie się prezentował w locie i uzyskał wysokie oceny statyczne za precyzję wykonania oraz autorskie malowanie i zdobienie. A w kategorii latawców skrzynkowych w grupie juniorów zwyciężył Mateusz Piotrowski prezentując precyzyjnie wykonaną i ozdobioną konstrukcję latawca skrzynkowego z herbem Szczawna-Zdroju.

Pomysłowe i ciekawe plastyczne wykończenia latawców są zasługą Urszuli Jaroni - nauczycielki Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju. W pracowni klubowej w Szczawnie-Zdroju młodzież pod kierunkiem instruktora Jerzego Siatkowskiego buduje nie tylko latawce, ale również modele samolotów zdalnie sterowanych oraz doskonali się w sztuce latania z użyciem symulatora lotów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group