Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci z PSP Nr 21 w Wałbrzychu zdobyły sprawność saneczkarza

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 12 lutego 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Sven
Fot. użyczone
Zima tego roku dopisała i choć wielu osobom mróz raczej doskwiera, dzieci korzystają ze sprzyjającej aury i bawią się, zdobywając przy tym nową wiedzę.

Uczniowie klasy II c pod okiem wychowawczyni Marioli Orchel wybrały się na jedną ze sztucznych górek na Podzamczu, aby pojeździć na sankach, ale także dowiedzieć się, jak radzić sobie w niskich temperaturach, by zabawa na śniegu była przyjemnością.

Przed zajęciami na śniegu dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa panującymi podczas niskich temperatur i śniegu. Uczniowie dowiedzieli się jak przygotować się na wyprawę na sanki: jak się odpowiednio ubrać, jakim kremem posmarować twarz itp.

- Zajęcia na śniegu zaczęliśmy od sprawdzenia naszego przygotowania do zabawy i od porządnej rozgrzewki, abyśmy potem nie zmarzli. Dzieci ciągnęły na sankach swoich kolegów. Zjeżdżały na sankach z górki nieopodal szkoły, a także współzawodniczyły w wyścigu „kto pierwszy podejdzie na górkę i z niej zjedzie na sankach" w kategorii: dziewczynki, chłopcy. Trzy pierwsze dziewczynki i trzej pierwsi chłopcy zostali wyróżnieni. Wszyscy uczniowie uczestniczący w zajęciach zdobyli sprawność „saneczkarza" – podsumowała Mariola Orchel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group