Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5882
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzięcioł w hotelu, pies na parapecie, a żółw w ogródku...

Czwartek, 13 czerwca 2024, 11:56
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Wałbrzych: Dzięcioł w hotelu, pies na parapecie, a żółw w ogródku...
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Ostatni tydzień obfitował w zdarzenia z udziałem zwierząt. Dyżurny wałbrzyskiej straży miejskiej codziennie dostaje zgłoszenia o zwierzętach, które potrzebują pomocy.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło rannego dzięcioła, który postanowił zamieszkać w jednym z hoteli w naszym mieście. Zatroskani pracownicy hotelu zadzwonili do dyżurnego straży miejskiej z prośbą o interwencję w związku z wizytą małego dzięcioła. Funkcjonariusze zabrali nieproszonego gościa i znaleźli mu lokum w Fundacji Dzika Nadzieja, gdzie otrzymał fachową pomoc.

Kolejne zgłoszenie było niestety bardziej niebezpieczne. Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w jednej z kamienic w dzielnicy Nowe Miasto przez otwarte okno na parapet wyszedł pies. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Pies przypominający Labradora stał na parapecie na pierwszym piętrze. Właściciela w tym czasie nie było w domu. Funkcjonariusze straży miejskiej natychmiast skontaktowali się ze strażą pożarną, ponieważ tylko przy pomocy drabiny można było zdjąć zwierzę. Chwile później strażnicy przeżyli chwilę grozy kiedy zestresowane zwierzę skoczyło z parapetu. Na szczęście psu nic się nie stało. Trafił do schroniska. Nieodpowiedzialnego właściciela na pewno nie ominą konsekwencje.

Na tym nie zakończyły się zgłoszenia dotyczące zwierząt. Jakie zdziwienie było gdy jeden z właścicieli ogródka działkowego w swoim ogrodzie zobaczył żółwia. Natychmiast o tym fakcie powiadomił dyżurnego straży miejskiej. Strażnicy zabrali zwierzę z ogrodu i przewieźli do Komendy Straży Miejskiej. Jak mówią strażnicy przekonanie, że żółwie wolno się poruszają jest błędne. Na szczęście w tym samym dniu po żółwia zgłosiła się właścicielka. Również posiadaczka ogródka, na który zabrała swojego pupila. Niestety żółw postanowił wyruszyć na podbój ogrodów działkowych i tym samym się zgubił. Cała historia wędrującego żółwia skończyła się szczęśliwie i wrócił on pod opiekę swojego właściciela.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group