Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3512
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Dzień godności osoby niepełnosprawnej

Wtorek, 7 sierpnia 2012, 6:14
Aktualizacja: 6:40
Autor: opr.red.
Głuszyca: Dzień godności osoby niepełnosprawnej
Fot. użyczone
W sobotę 4 sierpnia w Ogrodzie Jordanowskim po raz pierwszy odbyła się impreza integracyjna pod nazwą Dzień godności osoby niepełnosprawnej. Przybyłych gości z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Wałbrzychu jak i mieszkańców gminy Głuszyca powitała Burmistrz Alicja Ogorzelec.

Organizatorem imprezy w imieniu Gminy Głuszyca był Ośrodek Pomocy Społecznej natomiast wykonawcą pikniku Forum Aktywności Lokalnej z Wałbrzycha.

Dobra zabawa przy zespole muzycznym, konkursy z nagrodami oraz serwowany poczęstunek finansowane były w całości ze środków w ramach projektu „Trzy kroki do aktywności”.

Głównym celem imprezy było zaakcentowanie praw osób niepełnosprawnych. Osoby te żyją w naszym społeczeństwie, w naszym sąsiedztwie, często nieświadomi swoich przywilejów i praw. Bariery zdrowotne ograniczają im nierzadko pełne korzystanie z dobrodziejstw życia społecznego.

Z myślą o podniesieniu świadomości i wiedzy do rąk mieszkańców trafiły informatory gdzie i co przysługuje osobom niepełnosprawnym. Impreza o charakterze STOP dla nietolerancji wobec inności zakończyła się wypuszczeniem kolorowych balonów do nieba.

Piknik ten kończył zaplanowane działania środowiskowe w ramach realizowanego projektu. Gmina Głuszyca będzie w roku następnym również aplikowała o środki na ten cel i być może festyny i pikniki realizowane w ramach działań integracyjnych, środowiskowych wpiszą się w głuszycki kalendarz imprez na dłużej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group