Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2186
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Kobiet w gminie Czarny Bór

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Sobota, 3 marca 2012, 6:15
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:51
Autor: opr. PAW
Fot. PAW
Na 8 marca gmina Czarny Bór przygotowała niespodziankę dla wszystkich pań.

Z okazji Dnia Kobiet, wójt gminy oraz Centrum Kultury w Czarnym Borze zapraszają wszystkie mieszkanki gminy na występ muzyczno-literacki w wykonaniu kabaretu We Dwoje z Jeleniej Góry.

Impreza odbędzie się 8 marca (czwartek) o godz. 17.00 na auli Gimnazjum w Czarnym Borze. Przybyłe Panie będą miały okazję obejrzeć bogaty program artystyczno-muzyczny w wykonaniu kabaretu We Dwoje, który tworzy, wbrew nazwie, trójka artystów: Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski, akompaniament - Róża Wysocka.

Honorata Magdeczko-Capote dała poznać się czarnoborskiej publiczności z ubiegłorocznego, wówczas solowego występu, który to Panie wspominają z ogromną sympatią. Program przygotowany przez aktorów na pewno wprowadzi Panie w wesoły nastrój i będzie doskonałą okazją na spędzenie tego wyjątkowego dnia w „doborowym towarzystwie". Dla uczestniczek imprezy przewidziano także lampkę wina oraz poczęstunek.

Obchody Święta Kobiet sięgają czasów starożytnych, kiedy to w Rzymie nazywane były Matronaliami. Oficjalnie święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które właśnie 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. W Polsce uroczyste obchody Dnia Kobiet zniesiono w 1993 roku - od tego też czasu święto obchodzone jest dużo skromniej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group