Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2714
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Dzień Patrona w jedlińskim Gimnazjum

Piątek, 17 października 2014, 6:20
Aktualizacja: 13:51
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Dzień Patrona w jedlińskim Gimnazjum
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Jedlinie–Zdroju odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Okazją do uroczystości była 36 rocznica powołania Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, co miało miejsce 16 października 1978 roku.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. odprawiona w kościele p.w. Świętej Trójcy w Jedlinie-Zdroju. Oficjalne obchody Dnia Patrona odbyły się natomiast na sali gimnastycznej jedlińskiego Gimnazjum. Po wprowadzeniu Sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Polski głos zabrała Dyrektor Gimnazjum Barbara Jakacka, która przypomniała zebranym sylwetkę, historię życia i dokonania Świętego Jana Pawła II. W podobnym tonie do zebranych zwrócił się ksiądz Ryszard Uryga - probosz Parafii p.w. Świętej Trójcy w Jedlinie-Zdroju i Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, którzy podjęli w tym roku szkolnym naukę w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju. Po zakończeniu ceremonii ślubowania Sztandar został wyprowadzony a młodzież zaprezentowała program artystyczny nawiązujący w swojej treści do życia Świętego Jana Pawła II.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group