Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4744
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dziki nie próżnują

Poniedziałek, 3 maja 2021, 6:30
Autor: JAZ
Wałbrzych: Dziki nie próżnują
Fot. JAZ
Wśród mieszkańców Osiedla Górniczego w Wałbrzychu ponownie zrobiło się poruszenie dotyczące dzików, które w godzinach wieczornych lub wczesno porannych wędrują i ryją. Nie boją się ludzi.

- Można powiedzieć, że są do nas przyzwyczajone. Czasami widzę je w pobliżu ogródków działkowych. Czasami tak jak dzisiaj rano w parku. Było to o tyle niebezpieczne, że mój pies reaguje szczekaniem na wszystko co się rusza - mówi pan Jan, mieszkaniec dzielnicy.

W poprzednich okresach migracji zwierząt tereny ogrodów działkowych oraz Osiedla Górniczego w rejonie rusinowskiego parku były zawsze dokładnie zryte przez dziki. Płynące do Straży Miejskiej zgłoszenia zawsze są monitorowane, ale jak dotąd fizycznej obecności zwierząt, strażnicy już nie potwierdzili. Zostawały po nich jedynie ślady rycia. Z tym zjawiskiem najczęściej możemy spotkać się w okresie jesienno-zimowym, ale obecna pogoda sprawia, że warunki atmosferyczne aż tak bardzo nie odbiegają od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni jesienią.

Co należy zrobić w przypadku kontaktu ze zwierzęciem?

W przypadku pojawienia się dzików:

- nie zbliżać się do zwierzęcia, gdyż sprowokowany może zaatakować

- nie dokarmiać dzików oraz nie wyrzucać odpadów żywnościowych w miejscach do tego nie przeznaczonych, stanowi to bowiem łatwe pożywienia dla dzików

- utrzymywać czystość i porządek na terenie swojej nieruchomości - wykaszać trawy, zbierać spady owocowe oraz warzywa, naprawić ogrodzenie - wszystko to zmniejsza prawdopodobieństwo odwiedzin przez dziki.

Twoja reakcja na artykuł?

3
17%
Cieszy
5
28%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
11%
Smuci
4
22%
Złości
3
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group