Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Edukacja i zabawa

Poniedziałek, 20 lutego 2023, 9:43
Aktualizacja: 11:44
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Edukacja i zabawa
Fot. KMP Wałbrzych
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, podczas trwających w naszym regionie ferii zimowych zorganizowała festyn pn. „Wałbrzyskie zimowisko”. Masa atrakcji, z Komisarzem Lwem na czele, czekała na tych, którzy przybyli w miniony piątek na stok u podnóża Góry Dzikowiec. Nie zabrakło wspólnych zabaw, rozmów o bezpieczeństwie i nauki pierwszej pomocy. Do akcji włączyli się także goprowcy i strażacy ochotnicy z Boguszowa–Gorc.

W województwie dolnośląskim trwają właśnie ferie zimowe. W związku z tym Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu wspólnie z wałbrzyskim GOPR-em i Ochotniczą Strażą Pożarna z Boguszowa-Gorc zorganizowała działania profilaktyczne, aby przypomnieć dzieciom i dorosłym o tym, że ich zdrowie i życie jest najważniejsze. Policjanci i ratownicy górscy omówili z dziećmi zasady zachowania się w razie wypadku na stoku narciarskim. Edukacja przeplatana była z zabawą. Najwięcej frajdy sprawił najmłodszym rozgrzewający taniec z Komisarzem Lwem.

Oprócz zabawy podczas trwania wydarzenia odbyły się także pokazy sprzętu ratowniczego, wozu strażackiego, policyjnych radiowozów oraz quada wykorzystywanego w trakcie działań w trudnym terenie. Najmłodsi mogli spotkać na stoku przyjaciela dzieci - policyjną maskotkę Komisarza Lwa - który częstował dzieci słodkościami, rozdawał odblaski i z chęcią pozwał do wspólnych zdjęć.

W spotkaniu udział wzięli Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Janusz Kozendra, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
5
45%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group