Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3839
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Edukacja w ferie

Piątek, 21 lutego 2020, 6:36
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 9:26
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Edukacja w ferie
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci w czasie ferii zimowych zawitali do jednego z ośrodków wypoczynkowych w Sokołowsku, gdzie ferie spędzają harcerze ZHP ze Świdnicy oraz do wspólnoty mieszkaniowej w dzielnicy Biały Kamień. Celem wizyty funkcjonariuszy było omówienie dzieciom zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

W14 lutego mł.asp. Maciej Trela i sierż.szt Jakub Lorenc z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach spotkali się z harcerzami ze Świdnicy w ramach akcji ”Bezpieczne Ferie”. W czasie spotkania mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy nartach, a także przy korzystaniu z internetu. Ponadto przypomniano wszystkim kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy. Wszystkie informacje były kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazała grupa słuchaczy, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. Widniejące na twarzach dzieci uśmiechy mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad bezpieczeństwa.

Ponadto w poniedziałek 17 lutego asp.szt Tomasz Łabędź z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” spotkał się z dziećmi w jednej z dzielnic Wałbrzycha na Białym Kamieniu. Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom m.in. o tym, jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiał także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusz przypomniał także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W trakcie spotkania dzieci otrzymały również dyplomy w ramach udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Dbamy o nature”, zorganizowanym przez Wspólnotę Mieszkaniową Biały Kamień-Konradów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group