Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edward Lutczyn w Bibliotece pod Atlantami

Sobota, 16 września 2017, 14:09
Aktualizacja: Niedziela, 17 września 2017, 8:04
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Edward Lutczyn w Bibliotece pod Atlantami
Fot. Robert Bajek
Po wczorajszym wernisażu wystawy prac Edwarda Lutczyna "stare i ....nowe" w Galerii pod Atlantami, dzisiaj przyszedł czas na warsztaty i spotkanie z artystą.

Na wystawie "stare i ....nowe" prezentowany jest szeroki przekrój twórczości Edwarda Lutczyna - artysty plastyka, znanego z rysunków satyrycznych, ilustracji książkowych, projektowania plakatów, pocztówek czy okładek płyt. Edward Lutczyn zajmuje się również scenografią, filmami animowanymi i reklamowymi. Rysunki artysty pojawiały się w takich pismach jak między innymi "Jazz", "Jazz Forum", "Przegląd Tygodniowy", "Wiedza i Życie", "Przekrój", "Płomyczek", "ITD.", "Szpilki", "Modern Publicity", "Graphis Annual" czy "Graphis Posters". Jest wielokrotnym laureatem Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpiki.

Podczas dzisiejszego spotkania Edward Lutczyn opowiadał o swojej pracy zawodowej, o rysunkach, a także poprowadził warsztaty, podczas których uczył dzieci i młodzież podstaw rysowania. Wystawę "stare i ....nowe" można oglądać w Galerii pod Atlantami do 13 października br.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group