Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eko–lekcje w Parku Sobieskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 stycznia 2013, 6:17
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W Biurze Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego od 15 stycznia będą dostępne materiały dydaktyczne dotyczące Parku Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu.

Publikacja przeznaczona dla szkół, nauczycieli i turystów jest częścią realizacji projektu unijnego związanego z budową parkowych punktów widokowych i ścieżek przyrodniczych.

Materiały obejmują folder turystyczny oraz konspekty i karty pracy tematycznie odnoszące się do ochrony kasztanowców, odsłonięcia kamieniołomu, a także punktów widokowych przy Różance, w sąsiedztwie schroniska Harcówka i na Górze Parkowej. Konspekty przeznaczone są dla nauczycieli w celu przeprowadzenia eko-lekcji w terenie i podczas zajęć w szkole.

Opracowanie służy poznaniu historii, atutów założenia parkowego oraz różnorodności fauny i flory. Materiały dydaktyczne mogą być zrealizowane w ramach przedmiotów: przyrodniczych, humanistycznych i plastycznych. Folder turystyczny wraz z kartą informacyjną zawiera m.in. dane kontaktowe dotyczące parku, opisy, zdjęcia i rysunki oraz zadania dla dzieci i młodzieży.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group