Czytających: 5229

Biała Podlaska: Ekstraliga piłkarska kobiet: Akademiczki rozbiły w pył swoje rywalki

Poniedziałek, 26 marca 2018, 12:16
Aktualizacja: 12:20
Drugi w rundzie wiosennej wyjazd i drugie zwycięstwo – AZS PWSZ Wałbrzych pokonał w Białej Podlaskiej AZS PSW 5:0 i nadal jest niezwyciężony w tym roku.

Poprzednie mecze wałbrzyszanek z tym rywalem były zacięte i również tym razem początek wskazywał na to, że łatwo nie będzie, a gospodynie postawiły brązowym medalistkom poprzedniego sezonu trudne warunki. Po wyrównanych pierwszych minutach powoli to drużyna gości zaczęła jednak zyskiwać przewagę i w 17 minucie po uderzenie Dominiki Dereń z rzutu wolnego było 0:1. Chwilę później ta sama zawodniczka mogła podwyższyć na 2:0, ale gospodynie uratował słupek. W 26 minucie ta sztuka udała się za to Julicie Głąb, która po podaniu Oliwii Rapackiej przyjęła piłkę na 11 metrze i strzałem w lewe okienko zdobyła kolejnego gola dla AZS PWSZ. Nie minęły trzy minuty, a po dośrodkowaniu Jolanty Siwińskiej główka Dominiki Dereń znalazła drogę do siatki i wałbrzyszanki znalazły się w bardzo komfortowej sytuacji. Gospodynie miały również swoje okazje w pierwszej połowie, a najlepszą miała aktywna w pierwszych 45 minutach Klaudia Lefeld, jednak świetną interwencją popisała się Weronika Klimek parując futbolówkę na słupek. Do przerwy AZS PWSZ prowadził zasłużenie 3:0, a zaraz na początku drugiej połowy było praktycznie po meczu, bo już w 50 minucie faulowana w polu karnym była Dominika Dereń, a jedenastkę na gola zamieniła Małgorzata Mesjasz. Do końca spotkania zespół gości kontrolował grę, do gry wchodziły kolejne zmienniczki, którym dał pograć trener Kamil Jasiński, jednak nadal gra AZS PWSZ Wałbrzych wyglądała dobrze i w 82 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Annę Rędzię w zamieszaniu podbramkowym Małgorzata Mesjasz wykazała najwięcej przytomności i strzałem z bliska ustaliła wynik spotkania na 5:0. Mimo prób zdobycia honorowego gola przez AZS PSW rezultat nie uległ już zmianie i wałbrzyszanki mogły cieszyć się z kolejnych 3 punktów.

Kolejny mecz AZS PWSZ rozegra już w najbliższą środę o 11 na stadionie przy ulicy Ratuszowej z AZS UJ Kraków.

AZS PSW Biała Podlaska - AZS PWSZ Wałbrzych 0:5 (0:3)

Bramki: Dominika Dereń 17', 29', Julita Głąb 26', Małgorzata Mesjasz 50', 82'

AZS PWSZ: Klimek, Szewczuk (75' Pluta), Zawadzka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Rędzia (84' Klepatska), Ratajczak (61' Rozmus), Siwińska, Rapacka (70' Kowalczyk), Głąb, Dereń (81' Maciukiewicz). Trener: Kamil Jasiński.