Czytających: 5558

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Nerwowa końcówka

Niedziela, 27 sierpnia 2017, 7:57
Aktualizacja: 8:12
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych pokonały na własnym boisku ekipę Sportowa Czwórka Radom 4–3.

Od początku spotkania dość wyraźną przewagę osiągnęły akademiczki, jednak w decydujących momentach brakowało ostatniego, kończącego i dokładnego podania. Wreszcie w 18. minucie na strzał zdecydowała się Zańko, błąd popełniła bramkarka z Radomia i AZS wyszedł na prowadzenie. Już dwie minuty później wałbrzyszanki prowadziły różnicą dwóch trafień, bowiem na listę strzelców po podaniu Dereń wpisała się Miłek. W kolejnych minutach AZS zepchnął przeciwniczki do głębokiej obrony, ale szczęścia zabrakło Rędzi i Gradeckiej.

Po niemrawym kwadransie drugiej odsłony, w 60. minucie wynik meczu na 3-0 podwyższyła Miłek, która skutecznie egzekwowała rzut wolny. W 65. minucie w naszym polu karnym przewiniła Pluta i arbiter podyktował jedenastkę dla gości, którą rywalki zamieniły na gola. Kiedy w 79. minucie czwartego gola dla gospodyń zdobyła Rapacka, wydawało się, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły. Nic bardziej mylnego. Ekipa gości w ostatnich 10 minutach zaaplikowała naszej ekipie dwa gole. Najpierw w 89. minucie Radom po raz drugi skutecznie egzekwował jedenastkę, a w doliczonym czasie gry goście zdołali jeszcze raz pokonać Dąbek i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4-3.

AZS PWSZ Wałbrzych - Sportowa Czwórka Radom 4-3 (2-0)

AZS PWSZ: Dąbek, Gradecka, Aszkiełowicz, Kędzierska, Szewczuk (64' Pluta), Dereń (64' Kowalczyk), Rędzia, Ratajczak (84' Jędras), Głąb, Miłek (64' Rapacka), Zańko (70' Klepatska).