Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4536
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ekumeniczny Koncert Pasyjny „Pasja Miłości”

Środa, 27 marca 2013, 10:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ekumeniczny Koncert Pasyjny „Pasja Miłości”
Fot. Robert Bajek
26 marca w kościele należącym do wałbrzyskiej parafii PW Św. Józefa Robotnika miał miejsce koncert pod nazwą „Pasja Miłości”. Wystąpiła w nim Beata Bendarz prezentując słuchaczom kilkanaście wyjątkowych utworów.

Słowo wstępne przed koncertem wygłosił przedstawiciel Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wałbrzychu, przedstawiając solistkę i program koncertu, a także przytaczając kilka cytatów z Ewangelii i prosząc zebranych o chwilę skupienia przed koncertem.

Pochodząca z Bielska Białej Beata Bendarz jako wokalistka jest laureatką wielu konkursów. Współpracowała z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Halina Frąckowiak, Budka Suflera, Stanisław Soyka, Varius Manx, Krzysztof Krawczyk, Lora Szafran czy Krzesimir Dębski. Piosenkarka nagrała 10 solowych albumów, uczestniczyła również we wspólnych nagraniach kilkunastu płyt i teledysków.

Beata Bednarz jest nieodmiennie zafascynowana muzyką gospel, co miało odzwierciedlenie podczas koncertu w Wałbrzychu. Artystka wykonała kilkanaście utworów pochodzących z wydanej w 2009 roku płyty „Pasja Miłości”. Niezwykle melodyjne, skłaniające do refleksji, niosące duży ładunek emocjonalny utwory, tekst o wyraźnym przesłaniu, ciekawa aranżacja i znakomite wykonanie wzbudziło uznanie wśród wypełniających kościół po brzegi słuchaczy. Beata Bendarz między piosenkami opowiadała zgromadzonym o historii każdego utworu, genezie jego powstania, celu i o innych szczegółach związanych z utworem.

Organizatorem koncertu była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu i Parafia Rzymsko-Katolicka PW Św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group