Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Europejski Dzień bez Samochodu

Wtorek, 22 września 2015, 16:21
Aktualizacja: Środa, 23 września 2015, 8:12
Autor: red.
Wałbrzych: Europejski Dzień bez Samochodu
Fot. red.
Blisko 300 rowerzystów wzięło udział w przypadających dzisiaj wałbrzyskich obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu. Rowerzyści w eskorcie Policji i Straży Miejskiej przejechali ulicami Wałbrzycha z Placu Magistrackiego na Aqua–Zdrój, gdzie zaplanowano imprezę plenerową.

Organizatorzy wałbrzyskich obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu - ZDKiUM oraz Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych na terenie Aqua-Zdroju zaplanowali dla uczestników imprezy wiele atrakcji takich jak konkurs wiedzy o ekologii, konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej a także konkurs wiedzy o "Dobrej Wodzie z Kranu". W ramach imprezy odbyła się prezentacja kampanii "Zmień wóz na bus", warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym, występy artystyczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, wystawa prac plastycznych wałbrzyskiej młodzieży i emisja filmu edukacyjnego "Miasto w ruchu". Podczas obchodów nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bez spalin w Wałbrzychu - Zielone Miasto".

- Zabieram się autobusem jak mam troszkę luźniejszy plan, natomiast czasami jest tak, że bez szybkiego transportu przy tak intensywnej pracy się nie da. Dzisiaj rano jechałem autobusem. Zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca mamy dzień bez samochodu - okazując dowód rejestracyjny mamy darmowy przejazd autobusami komunikacji miejskiej. Nasza Straż Miejska jest systematycznie wyposażana w rowery elektryczne, które sprawują się bardzo dobrze. Będziemy ten proces kontynuować. Budujemy ścieżki rowerowe. Każda remontowana ulica ma już nowoczesną ścieżkę rowerową. W ramach programu "Zielony Wałbrzych 2020" robimy naprawdę sporo i chciałbym bardzo, żeby mieszkańcy się w jeszcze większym stopniu do tego ekologicznego stylu życia wdrożyli, bo to jest przyszłość, która jest lepsza, zdrowsza i wszystkich nas powinna interesować- powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Impreza była też okazją do wręczenia nagrody zwycięzcy konkursu "Wakacje z dobrą wodą z kranu", zorganizowanego przez WPWiK. Nagrodą w konkursie był rower górski. Europejski Dzień bez Samochodu to jedna z najważniejszych inicjatyw o charakterze ogólnoeuropejskim, która ma na celu promocję zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z prywatnych samochodów na rzecz transportu zbiorowego. Patronat nad akcją prowadzoną w Wałbrzychu objął Prezydent Miasta Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group