Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Europejski Tydzień Sportu na Podzamczu

Wtorek, 20 września 2016, 9:13
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Wałbrzych: Europejski Tydzień Sportu na Podzamczu
Fot. organizatorzy
Na boisku Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Dolnośląskich Spółdzielni Mieszkaniowych.

Organizatorem Turnieju był Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze. Impreza zrealizowana została w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem #BeActive - Bądź aktywny.

Druga edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w dniach od 10 do 17 września będąc inicjatywą Komisji Europejskiej i mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. W Polsce odbyło się 828 wydarzeń, w których uczestniczyło 143.036 osób. Projekt współfinansowany był w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+, którego krajowym koordynatorem było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W Turnieju Piłki Nożnej Dolnośląskich Spółdzielni Mieszkaniowych rywalizowało siedem dziesięcioosobowych drużyn.

Wyniki:

I. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” w Wałbrzychu
II. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa
III. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Agat” w Złotoryi

Kolejne miejsca zajęły drużyny reprezentujące Spółdzielnie Mieszkaniowe w: Świdnicy, Legnicy, Głogowie i Bielawie.

Zwycięskie zespoły wywalczyły okolicznościowe puchary, a dla wszystkich drużyn przekazano dyplomy, wydawnictwa „Panteon polskiego sportu” oraz upominki przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - krajowego koordynatora wydarzeń w Polsce.

Indywidualne nagrody przyznano: najlepszemu bramkarzowi – Mariuszowi Słoninie z Głogowa, najlepszemu strzelcowi – Jakubowi Wójcickiemu z Jeleniej Góry oraz Oktawianowi Lucińskiemu z Wałbrzycha. Sędzią głównym Turnieju był Marek Grzywacz.

Dla uczestników i kibiców rozgrywek przeprowadzono akcję promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia. Akcję zorganizowali przedstawiciele Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group