Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: E–urząd od nowego roku. Mogą wystąpić niedogodności

Piątek, 29 grudnia 2017, 8:59
Aktualizacja: 11:01
Autor: red
REGION, Walim: E–urząd od nowego roku. Mogą wystąpić niedogodności
Fot. UG Walim
Od nowego roku w Urzędzie Gminy Walim zacznie obowiązywać elektroniczny system usług. Przyniesie on szereg korzyści nie tylko pracownikom urzędu, ale też samym mieszkańcom gminy.

Dzięki nowemu rozwiązaniu każdy kto będzie musiał załatwić urzędową sprawę, będzie mógł to zrobić wygodnie z domu lub z dowolnego miejsca z telefonu komórkowego posiadającego dostęp do internetu.

– To doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, mających trudności z poruszaniem się, ale również dla tych, którzy pracują w godzinach funkcjonowania urzędu i zwyczajnie nie dysponują czasem na załatwianie formalności urzędowych – podkreśla Adam Hausman, Wójt Gminy Walim. – W dzisiejszych czasach wiele osób ma dostęp do komputera i internetu, a to pozwala na rejestrację w e-usługach i możliwość załatwiania swoich spraw z domu przez całą dobę i w każdy dzień tygodnia. Również w weekend – dodaje Aleksandra Ignaszak, Sekretarz Gminy Walim i jednocześnie koordynator ds. systemu EZD.

System umożliwia np. podgląd na jakim etapie znajduje się sprawa, czy zlecenie płatności elektronicznie.

Zmiany od stycznia 2018 roku obejmą też pracę urzędników. W urzędzie zostanie wprowadzony system elektronicznego zarządzania dokumentacją – EZD. Nowy system informatyczny pozwoli na prowadzenie spraw “bez papieru”, co znacznie ułatwi pracę i pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

– Styczeń to miesiąc w którym wszyscy pracownicy urzędu zaczną pracować w nowym systemie. Wszyscy przeszli szkolenie z tego zakresu jednak początek roku będzie egzaminem. Wszyscy będziemy się uczyć, będziemy musieli zmienić wieloletnie przyzwyczajenia. To dla nas wszystkich coś nowego, w związku z czym liczymy na przychylność i cierpliwość mieszkańców w pierwszych miesiącach działania systemu – zapowiada i przeprasza za ewentualne niedogodności wójt.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu e-usług publicznych w Gminie Walim. Jej koszt to około 415 tysięcy złotych, z czego ponad 80 procent pochodzi z dofinansowania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group