Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3647
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fachowcy w swojej dziedzinie

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 15:07
Aktualizacja: 15:08
Autor: red
10 lat pobytu za kratami grozi 25–letniemu mężczyźnie, który ma na swoim koncie ponad 50 przestępstw i wcześniejszy wyrok pozbawienia wolności. 25–latek działał razem z 16–letnim kolegą.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy ujęli 16-letniego chłopca oraz 25-letniego mężczyznę podejrzanych o popełnienie ponad 50 przestępstw – włamań i kradzieży na terenie całego miasta.

Policjanci udowodnili starszemu z mężczyzn, że jest on odpowiedzialny za popełnienie pięciu włamań. Młodszemu natomiast śledczy udowodnili sprawstwo dwóch czynów karalnych. Jak się okazało, to jednak wierzchołek góry lodowej. Zatrzymani przyznali się i szczegółowo opowiadali o innych swoich wyczynach. Niestety, większość z tych zdarzeń nie została zgłoszona w jednostkach policji. Funkcjonariusze doliczyli się ponad 50 przestępstw dokonanych przez pracowity duet.

Ponadto wyszło na jaw, że 25-latek był poszukiwany przez wałbrzyski sąd w celu stawienia się do obycia kary 4 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Aktualnie stróże prawa ustalają wysokość strat spowodowanych ich działalnością oraz muszą dotrzeć do wszystkich pokrzywdzonych.

Młodszy ze złodziejaszków oczekuje obecnie na spotkanie z sędzią rodzinnym, który zadecyduje o dalszych jego losach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group