Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 4257
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ferie w Bibliotece pod Atlantami zakończone

Niedziela, 2 marca 2014, 12:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2014, 14:55
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Ferie w Bibliotece pod Atlantami zakończone
Fot. użyczone
Z okazji setnej rocznicy urodzin autorki Muminków, Tove Jansson, tegoroczne ferie w Bibliotece pod Atlantami, Oddziale Dziecięco–Młodzieżowym przebiegły pod patronatem tych sympatycznych stworzeń.

Przez dwa tygodnie dzieci brały udział w wielu różnorodnych działaniach, m.in. plastycznych, technicznych, sportowych i komputerowych, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo wszystkie zajęcia wzbogacone były elementami nauki języka angielskiego.

W pierwszym tygodniu dzieci m.in. poznały świat wynalazków Migotka i jego latającej maszyny, urządziły wyścigi papierowych samolotów, rysowały Dolinę Muminków, a także wymyślały i ilustrowały historię o wizycie rodziny Muminków w Wałbrzychu i okolicach oraz ich spotkaniu z nietypowym gościem.

Owocem tego ostatniego działania będzie książeczka, dostępna w oddziale dziecięcym biblioteki. Drugi tydzień to m.in. sportowa rywalizacja z użyciem konsoli X-box, ćwiczenia z chustą klanzy, tańczenie menueta, budowa domu Muminków i lot balonem z Tatusiem Muminka po miastach i krajach świata.

Przez te dwa tygodnie nie dało się nudzić. Każdy, kto tylko chciał mógł znaleźć na zajęciach coś, w czym będzie się dobrze czuł i dzięki czemu będzie się dobrze bawił.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group