Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: "Festiwal ciasta i kawy" w Jedlinie–Zdroju

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 6:40
Aktualizacja: 8:34
Autor: Robert Bajek
REGION, Jedlina-Zdrój: "Festiwal ciasta i kawy" w Jedlinie–Zdroju
Fot. Robert Bajek
Po słynnym Festiwalu Zupy przyszedł czas na kolejny festiwal kulinarny – w Pawilonie Zdrojowym w Jedlinie–Zdroju odbył się wczoraj "Festiwal ciasta i kawy".

Zorganizowany przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, przy współpracy z Uzdrowiskiem Szczawno-Jedlina "Festiwal ciasta i kawy" obejmował pokazy baristy, profesjonalne techniki parzenia kawy, warsztaty cukiernicze dla dzieci i konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Część artystyczną Festiwalu wypełnił koncert grającego muzykę irlandzką zespołu "daGda Point".

W konkursie na najsmaczniejsze ciasto III miejsce przypadło Restauracji "Słowik" za Dacquoise z kremem cytrynowym i truskawkami, miejsce II zajęła Barbara Szczepanek za ciasto "Leśny mech" a miejsce I Kawiarnia "Słodkie sny" za tort bezowy. Dodatkowo Jury w składzie: Małgorzata Orpel, Katarzyna Górna-Przewosz i Mariola Żyłak przyznało Roksanie Żmudzie wyróżnienie za "Sernik z rosą".

Celem imprezy była integracja mieszkańców regionu, wymiana doświadczeń kulinarnych i propagowanie tradycyjnego wypieku ciast. W ramach Festiwalu lokalni restauratorzy również przygotowali kawy i ciasta, które tego dnia były sprzedawane w promocyjnych cenach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group