Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2267
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festiwal Nauki w Jedlinie–Zdroju

Piątek, 9 listopada 2012, 6:12
Autor: organizatorzy
Region: Festiwal Nauki w Jedlinie–Zdroju
Fot. użyczone
Dnia 25 października w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Jedlinie–Zdroju odbył się Festiwal Nauki dla klas 0 – III szkół podstawowych. Głównym organizatorem była Pani Wioletta Leputa–Stitou a pomagali jej: Pani Andżelika Janiczek, Pani Violetta Anuszczyk, Pan Jan Sobieski i Pan Przemysław Chomiak.

Festiwal rozpoczął się o godz. 9 wraz z przyjazdem uczniów i opiekunów ze Szkół Podstawowych nr 2 i 6 z Wałbrzycha oraz ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Jedliny-Zdroju, razem ok. 150 dzieci. Uczniowie Gimnazjum przygotowali różnego rodzaju pokazy z biologii, fizyki i matematyki oraz ciekawe doświadczenia chemiczne.

Zachodzące w przyrodzie zjawiska, można zobrazować na prostych doświadczeniach fizycznych i tak jednym z ciekawszych pokazów była prezentacja zasady działania piorunochronu. Gimnazjaliści-naukowcy w białych fartuszkach pokazali dzieciom płonącego smoka i wulkan chemiczny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również matematyka,
z którą zmierzyli się uczniowie ze szkół podstawowych, samodzielnie składając figury geometryczne. W gabinecie biologicznym obserwowali pod mikroskopem moczarkę kanadyjską oraz inne preparaty zwierzęce i roślinne. Chętni mogli również skorzystać z nauki tańca belgijskiego pod okiem instruktorki Pani Anety Marciniuk.

Chemia i fizyka to dziedziny obce uczniowi szkoły podstawowej, ale ciekawa forma przekazu i oryginalne doświadczenia sprawiły, że to, co odległe, stało się bliskie a zabawa z matematyką i obserwacje biologiczne stały się doskonałym sposobem popularyzacji nauki i wiedzy w szkole. Mamy nadzieję, że udała nam się wszystkich zaczarować naukami ścisłymi.

Festiwal częściowo został sfinansowany ze środków pochodzących z Jedlińskich Grantów Edukacyjnych.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i opiekunom ze szkół podstawowych za uczestnictwo w festiwalu oraz uczniom i nauczycielom z gimnazjum za zaangażowanie
i pomoc w przygotowaniu imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group