Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 4992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Festiwal Sera

Wtorek, 16 sierpnia 2016, 8:09
Aktualizacja: 16:10
Autor: Robert Bajek
REGION, Dziećmorowice: Festiwal Sera
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Karczmy Góralskiej w Dziećmorowicach odbył się jubileuszowy, X Festiwal Sera. Impreza cieszy się dużą popularnością, przyciągając co roku licznych amatorów wszelkiego rodzaju serów i przetworów mlecznych.

Podczas Festiwalu licznie zgromadzeni goście mogli próbować różnych rodzajów tradycyjnie wytwarzanego sera i potraw z jego dodatkiem, oraz kupić ręcznie wytwarzane, tradycyjne sery, przetwory mleczne, a także miody i wyroby pszczelarskie, wina, cydr, wędliny, słodycze, naturalne przyprawy, oraz różnego rodzaju ozdoby, ręcznie wytwarzaną biżuterię, wyroby ceramiczne, zabawki, kosmetyki i wyroby galanteryjne. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się zupa serowa z lubczykiem, serwowana przez Wójta Gminy Walim Adama Hausmana.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych - były gry i zabawy, dmuchańce, wielkie mydlane bańki, malowanie buziek i animacje z klaunami. Organizatorzy zadbali też o część artystyczną imprezy, zapraszając do udziału w Festiwalu rumuński Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny CIOBANASUL, Teatr Ognia PaKa, a jako gwiazdę wieczoru zespół CLIVER. Była też zabawa w przy muzyce DJ RAF'G. W ramach Festiwalu tradycyjnie zorganizowano konkurs na najlepszą potrawę z sera, w którym udział wzięło 16 osób i konkurs na najlepszego producenta sera.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group