Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal Tajemnic rozpoczęty

Wiadomości: Książ
Sobota, 17 sierpnia 2013, 8:10
Aktualizacja: 22:33
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyło się uroczyste otwarcie I Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Na uroczystości obecni byli między innymi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj, twórczyni projektu Festiwalu Joanna Lamparska oraz przedstawiciele partnerów i sponsorów Festiwalu.

-To nie jest tylko mój pomysł, robiliśmy to wspólnie z przyjaciółmi ze stowarzyszenia PROSILESIA. Pomysł tego Festiwalu jest taki: wszyscy mówimy o tajemnicach, o tym, że Dolny Śląsk jest niezwykły, pełen sekretów, ale w końcu wypadałoby część z tych tajemnic odkryć. Postaramy się to zrobić w ciągu najbliższych dni. Bardzo się cieszę, że w jednym miejscu udało się zgromadzić poszukiwaczy skarbów, miłośników historii i wybitnych naukowców – powiedziała Joanna Lamparska.

Trwający w dniach od 16 do 18 sierpnia Festiwal Tajemnic to wydarzenie historyczno-naukowe, skierowane do osób, które interesują się historią, którym zależy na odkrywaniu tajemnic i sekretów naszego regionu. Okazją do tego będzie ponad 25 wykładów i 15 projekcji, prowadzonych przez naukowców, autorów książek, eksploratorów i przewodników.

Dodatkowo na gości czeka wiele atrakcji, takich jak między innymi wystawa Muzeum Medycyny Sądowej, projekcje filmów, inscenizacje historyczne, czy pokazy lotnicze. Organizatorzy - Ośrodek Badań Historycznych i Krajoznawczych „ProSilesia” oraz Zamek Książ w Wałbrzychu Spółka z o.o. zapowiadają, że Festiwal Tajemnic stanie się imprezą cykliczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group