Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3685
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca/Jedlina Zdrój: Festyn Sąsiedzki

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 15:06
Aktualizacja: 15:09
Autor: red
REGION, Głuszyca/Jedlina Zdrój: Festyn Sąsiedzki
Fot. UM Głuszyca
–Trasę #ACTIVE Głuszyca–Jedlina–Zdrój uważamy za otwartą– tymi słowami w niedzielę 5 czerwca 2016 podczas Festynu Sąsiedzkiego przy Kompleksie Pałacowym Jedlinka burmistrzowie Głuszycy i Jedliny– Zdroju – Roman Głód i Leszek Orpel uroczyście otworzyli 20–kilometrową trasę łącząca sąsiadujące ze sobą gminy.

Rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic-walking wyruszyli, by poznać trasę #ACTIVE. Leszek Orpel wraz z biegaczami pokonał trasę wyznaczoną przez Głuszycę, a Roman Głód prowadził trasą jedlińską grupę rowerzystów. W międzyczasie na placu przy Kompleksie Pałacowym Jedlinka mieszkańcy Głuszycy i Jedliny-Zdroju promowali różne formy aktywności.

Pokaz treningu siłowego zaprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM Głuszyca, których trenuje Jacek Kędzierski, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Na scenie pięknie zatańczyła 10-letnia głuszyczanka Amelka Nadkańska, uczestnicząca w zajęciach zumby prowadzonych przez Magdalenę Truszczyńską w Centrum Kultury w Głuszycy. Mieszkańcy Jedliny-Zdroju uczyli przybyłych na festyn, jak aktywnie spędzić czas, grając w bule. W pełnych radości i energii tańcach zumby zaprezentowała się grupa dzieci z Jedliny-Zdroju pod okiem Anety Marciniuk. Po zaśpiewaniu swojego hymnu studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Głuszycy, którzy często maszerują z kijkami, wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Krzysztofa Krzymińskiego, instruktora nordic-walking z Głuszycy. Pokaz treningu dla biegaczy poprowadzili Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w organizację ultramaratonu Waligóra Run Cross Głuszyca i Biegu Szlakiem Riese.

Prócz treningu fizycznego organizatorzy festynu przygotowali dla przybyłych również trening intelektualny. Odpowiadający poprawnie na pytania w quizie wiedzy o sąsiadach – Głuszycy i Jedlinie-Zdroju otrzymywali drobne upominki.

Gospodarze obu gmin - Roman Głód i Leszek Orpel dziękują za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie i zapraszają do aktywności na trasie #ACTIVE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group