Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festyn "Stop przemocy"

Poniedziałek, 29 września 2014, 7:14
Aktualizacja: 20:38
Autor: red.
Wałbrzych: Festyn "Stop przemocy"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Eukacyjno–Kulturalnego na Podzamczu odbył się Festyn "Stop przemocy", będący częścią projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń płynących z przemocy w rodzinie, poprzez zorganizowanie licznych kampanii kulturowych pod nazwą „Stop przemocy”. Podczas wczorajszego Festynu, zorganizowanego przez wałbrzyski MOPS i Wałbrzyski Ośrodek Kultury prowadzone były porady dla ofiar różnego rodzaju przemocy. Odbyły się też występy artystyczne - na scenie pojawił się "Rolnik" i zespół "Trzeci Wymiar". Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych: było malowanie twarzy, rysowanie karykatur, konkurs plastyczny z ciekawymi nagrodami, bańki mydlane, mnóstwo balonów, oraz gry i zabawy prowadzone przez animatorów.

W ramach projektu "Stop przemocy" zorganizowano projekcję trzech filmów: 26 września o godzinie 19.00 w Muzeum w Wałbrzychu wyemitowano „Plac Zbawiciela”, 27 września o 19.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze film „Pręgi” a wczoraj podczas Festynu również o godzinie 19.00 „Miasto gniewu”.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group