Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festyn z okazji 3 maja w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 4 maja 2012, 7:50
Aktualizacja: 7:50
Autor: red
Fot. UM w Głuszycy
Na boisku sportowym w Głuszycy odbył się festyn 3–majowy.

Organizatorzy postanowili cały dochód z imprezy przeznaczyć na wsparcie renowacji zabytkowego kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny w Głuszycy. Najbardziej emocjonującym akcentem świątecznego pikniku był mecz piłki nożnej: Księża kontra Policjanci. Animatorem całej imprezy był ksiądz Krzysztof Kowcz.

Mimo niespokojnej pogody, na boisko przybyło wielu mieszkańców gminy. Wszystkich obecnych przywitali ksiądz proboszcz Jan Syrylak oraz wiceburmistrz Krzysztof Kotowicz. Obaj nawiązali do znaczenia religijnego i narodowego święta 3 maja. Odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego i rozpoczęła się wspólna radosna zabawa. Nie zabrakło atrakcji kulinarnych i rekreacyjnych. Jednak długo zapowiadany mecz skupił największe zainteresowanie. W barwach obu drużyn wystąpili zarówno powszechnie znani ludzie, których na co dzień widzimy w sutannie lub w mundurze, ale też wspomagali ich zawodnicy klubów „Włókniarz” i „Berit”. Pogoda psuła się z minuty na minutę, ale najwytrwalsi kibice mogli obserwować sportowe zmagania. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Policjantów.

Festyn 3-majowy pewnie stanie się stałym punktem kalendarza imprez w Głuszycy, bo z rozmów z wieloma osobami, dało się słyszeć, że został bardzo dobrze zorganizowany. Współpraca komitetu organizacyjnego oraz głuszyckiego Centrum Kultury przyniosła więc dobry rezultat. Festyn był drugą częścią obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w gminie Głuszyca.

Źródło: www.gluszyca.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group