Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festyn "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Czwartek, 2 października 2014, 13:30
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:41
Autor: red.
Wałbrzych: Festyn "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Integracji Rodziny na Piaskowej Górze odbyło się podsumowanie kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" i festyn związany z tą ogólnopolską kampanią. W Wałbrzychu koordynatorem tego projektu od wielu lat jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest najbardziej rozpoznawalną akcją profilaktyczno-edukacyjną realizowaną w szkołach całej Polski. W akcję zaangażowane są wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja. Kampania ma na celu propagowanie treści prozdrowotnych i edukację antynikotynową, antyalkoholową i antynarkotykową. W tym roku dziesięciu uczniów z wałbrzyskich szkół zostało wyróżnionych i zdobyło nagrody w tej kampanii.

Festyn rozpoczął się od happeningu - uczniowie wraz z opiekunami i policjantami przeszli ulicami Grota-Roweckiego, Wrocławską i Wyszyńskiego niosąc plakaty i skandując hasła namawiające do nie poddawania się nałogom, lub do zerwania z nałogiem. Na terenie Centrum Integracji Rodziny czekało na najmłodszych wiele atrakcji. Były różnego rodzaju gry i zabawy, konkursy profilaktyczne na hasło związane z kampanią i na plakat "Moja rodzina", dmuchany zamek-zjeżdżalnia, malowanie twarzy, balony, rysowanie karykatur, słodki poczęstunek i posiłek z grilla. Dzieci mogły też dokładnie obejrzeć policyjny radiowóz.

Biorący udział w akcji przedstawiciele Sekcji Oświaty wałbrzyskiego Sanepidu prowadzili punkt konsultacyjny, wyjaśniając jak szkodliwe jest palenie papierosów, picie alkoholu i przyjmowanie narkotyków. Możliwe było również zmierzenie ciśnienia krwi i poziomu cukru. Podczas Festynu nie zabrakło też występów artystycznych - w niezwykłym koncercie wystąpiła Justyna Medeksza.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group