Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał już w piątek

Wtorek, 2 lipca 2019, 13:04
Aktualizacja: 14:47
Autor: red
Wałbrzych: Finał już w piątek
Fot. Krysia Lemańska
30 młodych artystów z najdalszych zakątków świata na jednej scenie w wyjątkowym spektaklu. 5 lipca w Starej Kopalni mieszkańcy Wałbrzycha zobaczą Finał Brave Kids Reunion. Wstęp jest bezpłatny.

Już prawie dwa tygodnie młodzi artyści z Indii, Iranu, Gruzji, Ugandy oraz Polski przygotowują się do Finału Brave Kids Reunion w Starej Kopalni. To artystyczne wydarzenie będzie zwieńczeniem szóstej edycji tego projektu w Wałbrzychu. 5 lipca na scenie zobaczymy międzykulturowy pokaz, będący fuzją kultur i talentów Brave Kids. Przed widownią wystąpią artyści, którzy w poprzednich latach gościli już w Polsce. Będą to: para taneczna z Tbilisi, której towarzyszyć będzie gruziński zespół muzyczny z Zahessi, aktorzy z Instytutu Donya w Teheranie, tancerze z irańskiego miasta Qazvin, hiphopowcy z Ugandy, hinduskie tancerki oraz akrobata z Kolonii Kathputli w New Delhi. Bezpośrednio przed Finałem zaprezentują się dwie polskie grupy artystyczne - wałbrzyska szkoła tańca Cordex oraz warszawski projekt „Hope4Street", a ze specjalnym pokazem dla wałbrzyszan - także tancerka z Indii, Ranjini Nair. Jak zapowiada Jacek Timingeriu, reżyser Finału w Wałbrzychu, temat i forma wydarzenia w Starej Kopalni do końca będą niespodzianką dla widzów.
- Przedstawienie finałowe powstaje jako wynik kreatywnej współpracy artystów, którzy pełnymi garściami wzajemnie czerpią od siebie inspiracje. Widzimy, jak bardzo są zaangażowani w projekt i dlatego wiemy, że żaden gotowy scenariusz nie jest im potrzebny – mówi reżyser.

Warsztaty Brave Kids dla grup z Gruzji, Indii, Iranu, Polski i Ugandy prowadzili instruktorzy artystyczni: Jacek Timingeriu, Ewa Hubar i Kasia Venka-Goldewska, której asystowała Ranjini Nair z Indii. Warsztaty z dziećmi z Wałbrzycha prowadzili: Kasia Francuziak, Jola Kowalczyk-Kokoszka, Magda Smoleń, Sylwia Sałamaj, Ketevan Kvirkelia z Gruzji, z Iranu: Elham Pourgholizadeh oraz Seyedeh Pegah Razaviasfali, a także Angelika Toborek z Polski.

Przypomnijmy, że odważne dzieci i młodzież przyjechały do Wałbrzycha już szósty raz. Tegoroczna edycja jest jednak szczególna, gdyż odbywa się pod hasłem Reunion. W Wałbrzychu goszczą uczestnicy, którzy brali już udział we wcześniejszych edycjach Brave Kids. Dziś mają często po 16 lat i są dojrzałymi artystami występującymi w swoich krajach. Po Finale w Starej Kopalni w Wałbrzychu uczestnicy Brave Kids Reunion zaprezentują się wrocławskiej widowni. 7 lipca na deskach Teatru Polskiego zobaczymy ich w Wielkim Finale Brave Kids Reunion.

To już 10. edycja projektu Brave Kids w Polsce. W poprzednich wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. W Wałbrzychu projekt jest organizowany przez Fundację „Emu" im. Elżbiety Marii Urbańskiej we współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Honorowego Patronatu szóstej edycji Brave Kids udzielił Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzych. Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Brave Kids w Wałbrzychu jest dofinansowany ze środków Gminy Wałbrzych, Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego oraz partnerów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group