Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3238
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał Konkursu „Droga do Soczi” w PWSZ

Niedziela, 15 grudnia 2013, 16:30
Aktualizacja: Środa, 18 grudnia 2013, 11:19
Autor: red.
Wałbrzych: Finał Konkursu „Droga do Soczi” w PWSZ
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbył się finał krajowego konkursu wiedzy olimpijskiej „Droga do Soczi”. Celem konkursu była popularyzacja idei olimpijskiej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia a także promocja i propagowanie zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach – młodzieżowej i otwartej. Prowadzony był w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania o różnym stopniu trudności przyznawano od 1 do 5 punktów. W konkursie udział wzięło prawie 40 uczestników.

Konkurs przeprowadzano w 3 etapach. Pierwszy etap obejmował eliminacje pisemne. Na tym etapie uczestnicy odpowiadali na pytania zamieszczone w środkach masowego przekazu. Etap drugi obejmował eliminacje strefowe we wszystkich kategoriach. Przeprowadzało go stowarzyszenie „Super Kibic” przy pomocy oddziałów Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód. Eliminacje strefowe wyłaniały trzech najlepszych zawodników, którzy tworzyli reprezentację województwa na kolejny etap Konkursu. Trzeci etap – finał przeprowadzony przez Stowarzyszenie „Super Kibic” w Dzierżoniowie i Stowarzyszenie Współpracy Polska - Wschód w Wałbrzychu rozegrany został wczoraj w wałbrzyskim PWSZ.

Wśród tematów Konkursu znalazły się między innymi takie zagadnienia jak osiągnięcia i wyniki sportowców polskich, rosyjskich i zagranicznych w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich czy problemy polskiego, rosyjskiego i międzynarodowego ruchu olimpijskiego.

W kategorii młodzieżowej indywidualnie zwyciężył Jakub Kazula, na drugim miejscu uplasował się Paweł Maśluch a trzecie miejsce zajął Kornel Stempin. Drużynowo zaś wygrał zespół z województwa Wielkopolskiego, na drugim miejscu ekipa z województwa Dolnośląskiego a na trzecim z Zachodniopomorskiego.

W kategorii open indywidualne zwycięstwo odniósł Adam Sokołowski, drugi był Stanisław Skowronek a trzeci Sebastian Skrok. Drużynowo zwyciężyła ekipa z województwa Opolskiego, drugie miejsce zajęła drużyna z województwa Śląskiego a trzecie z Dolnośląskiego.

Głównym organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren” w Dzierżoniowie. Współorganizatorem - Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód w Wałbrzychu. Partnerami Konkursu byli: Rosyjski Komitet Olimpijski, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego i Zarząd Główny Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód. Patronat nad Konkursem objął Ambasador Rosji w Polsce, Marszałek Województwa Dolnośląskiego a także Prezydent Miasta Wałbrzycha, Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód i Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group