Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Frąckowiak na Dzień Seniora

Poniedziałek, 28 września 2020, 14:28
Aktualizacja: Wtorek, 29 września 2020, 7:52
Autor: red
Wałbrzych: Frąckowiak na Dzień Seniora
Fot. organizatorzy
Za nami kolejna edycja zajęć dla najmłodszych „Bajtel w Kopalni” oraz Food Truck Party. Jakie atrakcje czekają w Starej Kopalni w Wałbrzychu w nadchodzącym tygodniu?

W sobotni poranek odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Bajtel w Kopalni”. Tym razem mali uczestnicy wraz z rodzicami mieli okazję do poznania świata ceramiki i porcelany poprzez zwiedzanie Centrum Ceramiki Unikatowej oraz obejrzenie wystawy rzeźb ceramicznych i porcelanowych. Następnie dzieci same tworzyły swoje małe dzieła. Zajęcia były skierowane do dwóch grup: w wieku 0-2 lata oraz 3-6 lat.

24 października Stara Kopalnia zaprasza ponownie na „Bajtla” - szczegóły i bilety dostępne wkrótce na stronie internetowej obiektu.
W miniony weekend miało także miejsce Food Truck Party. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na przybyłych gości czekały foodtrucki z przeróżnymi przysmakami i nie brakowało chętnych do ich skosztowania.

W piątek, 2 października Urząd Miasta Wałbrzycha zaprasza na koncert Haliny Frąckowiak z okazji Dnia Seniora. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 18.00 w Starej Kopalni. Udział jest bezpłatny. Liczba widzów jest ograniczona – ze względu na duże zainteresowanie nie ma już niestety wolnych miejsc. Na stronie Starej Kopalni znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i okazać przy wejściu na wydarzenie. Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Wałbrzycha, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Na stronie internetowej Starej Kopalni dostępna jest oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021. Pojawiło się w niej wiele nowości. Oferta składa się z lekcji muzealnych, warsztatów ceramicznych oraz gier terenowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych i są realizowane przy użyciu zróżnicowanych środków i metod dydaktycznych dostosowanych do wieku uczestników. Część oferty została przygotowana w oparciu o aktualną podstawę programowa kształcenia ogólnego Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Stara Kopalnia zaprasza na warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej – zajęcia odbywają się codziennie, do wyboru są dwie opcje: tworzenie małej formy rzeźbiarskiej oraz kalkomania. W każdą środę warsztaty odbywają się dodatkowo w godzinach popołudniowych, start o godzinie 16.30. Szczegóły i bilety na warsztaty są dostępne na stronie instytucji.
Do końca października została przedłużona specjalna oferta promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany
w Wałbrzychu - kupując bilet w jednej atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki na zwiedzanie drugiego obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group