Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2915
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży „SALVATOR” w Wałbrzychu prosi o pomoc

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 29 września 2012, 6:43
Aktualizacja: 16:30
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Fundacja „SALVATOR” wspiera swoimi działaniami dzieci i młodzież, które najbardziej tego potrzebują. Prowadząc cztery świetlice środowiskowe oraz czternaście punktów przedszkolnych na Dolnym Śląsku pomagają rodzinom będącym w trudnej sytuacji życiowej

- Potrzeby zarówno Domu Małego Dziecka, jak i fundacji są mocno różnorodne, związane z opieką bezpośrednią, rehabilitacyjną i edukacyjną. Potrzebna nam pomoc materialna, ponieważ szczególnie dzieci ze środowiska romskiego są bardzo zaniedbane, musimy te braki wypełniać. Poza pomocą finansową chciałybyśmy założyć Klub Wolontariusza przy naszej fundacji, dlatego zwracamy się z uprzejma prośbą do osób, które z chęcią przyłączą się w działania charytatywne. - mówiła Izabela Rakoczy, prezes zarządu.

Fundacja „SALVATOR” chcąc podziękować tym, którzy przyczyniają się do różnorodnej pomocy w związku ze swoimi piątymi urodzinami organizuje uroczystość połączoną z licytacją na rzecz fundacji pod nazwą „Otwórzmy serca”. Odbędzie się ona 6 października o godz. 18.00 w Zamku Książ. Patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej oraz starosta Wałbrzycha Robert Ławski.

- Chcemy podziękować tym, którzy nas wspierają. Comiesięczne dotacje w tej samej kwocie otrzymujemy od firmy Faurecia Wałbrzych, TOYOTA Wałbrzych pomaga nam w organizacji akcji charytatywnych. Uroczystość w Zamku Książ zostanie pokryta ze środków sponsorskich, , a środki z biletów oraz z licytacji przeznaczone zostaną na działalność fundacji. - mówiła pani prezes.

Od godz. 18.00 zebrani goście będą mogli obejrzeć krótkie przedstawienie dzieci z fundacji, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego pojawi się wraz z musicalem „Metro”. Od godz. 20.00 gala ruszy pod kątem aukcji. Aukcja podzielona zostanie na części, wszystko odbywać się będzie w Sali Balowej. Każdy z gości otrzyma symboliczne upominki i podziękowania. Osoby, które chcą włączyć się w uroczystość, a także mają chęć pomocy proszone są o kontakt z Fundacją „SALVATOR” przy ul. Armii Krajowej 4 w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group