Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4154
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego poszerza zasięg

Piątek, 8 lipca 2016, 6:40
Autor: red
REGION: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego poszerza zasięg
Fot. użyczone
Na terenie Polski sukcesywnie ruszają kolejne edycje Inicjatywy JEREMIE. Bank Gospodarstwa Krajowego wyłonił pośredników finansowych, którzy będą realizowali projekt w województwie wielkopolskim. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w dniu 6 lipca podpisał w Warszawie umowę wartą 20 mln zł!

Pieniądze FRW przetransferuje do prawie 200 mikro, małych i średnich przedsiębiorców chcących rozwijać własną działalność gospodarczą i potrzebujących na ten cel środków finansowych. Inicjatywa JEREMIE jest bardzo atrakcyjnym wsparciem unijnym, dlatego firmy chętnie sięgają po preferencyjne pożyczki.

- FRW przestaje być regionalny. Wygrywając konkursy w kolejnych województwach Polski stajemy się instytucją, która mocno wspiera krajową przedsiębiorczość. Dynamicznie się rozwijamy i nieustanie poszerzamy swoją ofertę. Tym razem otwieramy się na Wielkopolskę. To dla nas zupełnie nowy obszar i wielki sukces, ponieważ konkurs na zarządzanie funduszem wygraliśmy z instytucjami, które prężnie działają na tym terenie od lat. Duże znaczenie miało tu doświadczenie naszych analityków finansowych, którzy przygotowywali wniosek konkursowy – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

W ramach Funduszy Pożyczkowego RPO „JEREMIE Wielkopolska” przedsiębiorcy mogą pozyskać nawet 1 000 000 zł oprocentowane na 0%. Na spłatę mają 5 lat, przy czym mogą skorzystać z 6 miesięcznego okresu karencji. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz pomaga przy wypełnieniu wniosku.

Inicjatwa skierowana jest do przedsiębiorstw rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą, mających siedzibę lub funkcjonujących na terenie województwa wielkopolskiego. Program ma za zadanie wesprzeć rozwój MŚP poprzez poprawę dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania.

Warunki pożyczki są szczegółowo opisane na stronie www.frw.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group