Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”

Sobota, 5 października 2013, 17:30
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2013, 20:21
Autor: red.
Wałbrzych: „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”
Fot. Robert Bajek
W dniach 4 i 5 października na wałbrzyskim Rynku trwa impreza pod nazwą „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”, podczas której prezentowane są przykłady projektów dofinansowanych przez Unię Europejską. W ramach imprezy wczoraj odbył się także finał konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich „Euromania”.

Konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich „Euromania” adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych a udział w nim wzięły najlepsze zespoły ze szkół całego województwa dolnośląskiego. Podzielono go na dwa etapy. W etapie I poprzez platformę konkursową odbył się quiz wiedzy on-line, a etap II – czyli rozgrywkę finałową stanowił turniej pytań. W finale udział wzięło 10 najlepszych drużyn wyłonionych po pierwszym etapie konkursu. Turniej toczył się do momentu, w którym w grze pozostała tylko jedna, zwycięska drużyna. Organizator zapewnił nagrody dla każdego zawodnika z drużyny, nagrody dla opiekunów zwycięskich drużyn i nagrody dla szkół, które reprezentowane były przez zwycięskie drużyny. Wśród nagród znalazły się trzydniowe wycieczki do Brukseli, tablety, iPody, aparaty fotograficzny, zestawy multimedialne czy telewizory z DVD.

Uczniowie Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie Damian Kulicki, Patrycja Stefaniuk, Iwona Świątek, Klaudia Gręda oraz Marta Smorawska wygrali konkurs i zdobyli nagrodę główną zachowując komplet szans. Drugie miejsce na podium wywalczyła drużyna reprezentująca Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilli Plater ze Zgorzelca w składzie Inez Niedbałka, Julia Król, Karolina Derkowska, Kamila Baczyńska oraz Kinga Mróz. Ostatnie premiowane miejsce przypadło uczniom z Technikum nr 5 z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia ze Świdnicy – Joannie Ziemkiewicz, Kindze Ziemkiewicz, Monice Seremet, Monice Perczyńskiej oraz Marzenie Marczewskiej.

Impreza obfituje w liczne atrakcje, w ramach których można zobaczyć jakie przedsięwzięcia powstają dzięki Funduszom Europejskim. Wśród nich znalazły się między innymi: internetowy serwis wspomagający odnajdywanie osób zagubionych wraz z prezentacją urządzenia lokalizującego i przykładami zastosowania, urządzenie treningowe do uprawiania sportów narciarskich i rehabilitacji medycznej, na którym każdy może spróbować swoich sił, wirtualny spacer po terenie odnowionego kompleksu pałacowo-parkowego Zamek Książ w Wałbrzychu, budowa farmy wiatrowej za pomocą gry multimedialnej, projekt „Fabryka inżynierów” przedstawiany przez wirtualnego prezentera, pokaz zrekonstruowanego filmu przedwojennego ze zbiorów Filmoteki Narodowej.

Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa dolnośląskiego w ramach dedykowanego im programu edukacyjnego przygotowano interaktywne eksponaty, symulacje komputerowe, cyfrowe wizualizacje, multimedialne gry i zabawy, pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń, warsztaty fotograficzne i plastyczne. Każdy uczeń otrzyma specjalną grę multimedialną, a także zestaw materiałów informacyjnych. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, zajęcia plastyczne i ruchowe, oraz zajęcia edukacyjne prowadzone w formule „szkoły na wesoło”.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group