Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Środa, 29 lipca 2015, 6:25
Autor: opr. red.
Region: Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Fot. użyczone
50 tysięcy złotych mogą otrzymać w ramach Funduszu Pożyczkowego EFS osoby rozpoczynające działalność na terenie województwa dolnośląskiego. Program realizowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprocentowanie pożyczek jest niezwykle korzystne. Wynosi zaledwie od 0,5-0,9%, i uzależnione jest od sytuacji ekonomiczno-finansowej pożyczkobiorcy.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych zamieszkałych na terenie Dolnego Śląska. Pożyczkę można przeznaczyć na cele inwestycyjne, a także obrotowe, co bardzo ułatwia start danemu przedsiębiorcy.

– Pożyczki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu ostatniego roku pieniądze z EFS trafiły do 50 nowych firm z naszego regionu, głównie w sektorze usług. Wśród pożyczkobiorców są m.in. sklepy, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, firmy budowlano-remontowe, ale też producenci ekologicznej żywności czy biżuterii. Co ważne, wsparcie z funduszu EFS może być udzielone tylko tym osobom, które w dniu rekrutacji do programu nie miały zarejestrowanej działalności gospodarczej przez ostatnie 12 miesięcy – mówi Anna Motyka, koordynatorka projektu. – Brak funduszy to ogromna bolączka firm sektora MŚP, a niskooprocentowane pożyczki to najlepszy sposób na pozyskanie taniego kapitału, bez którego trudno mówić o rozwoju przedsiębiorstwa – mówi Andrzej Jamrozik, prezes DAWG. - Dotyczy go zwłaszcza początkują-cych przedsiębiorców. Dlatego im więcej stworzymy możliwości wsparcia kapitałowego, tym większy wzrost gospodarczy będziemy notować na Dolnym Śląsku- podkreśla Andrzej Jamrozik, prezes DAWG. – Fundusz EFS, podobnie jak popularna Inicjatywa JEREMIE, jest doskonałą alternatywą dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie mogą uzyskać kredytów z banków komercyjnych ze względu na brak historii kredytowej –

Na spłatę pożyczki w ramach Funduszu EFS firmy mają 60 miesięcy.

- Co istotne, początkującemu przedsiębiorcy możemy udzielić do 12 miesięcy karencji w spłacie pożyczki. To bardzo pomocne zwłaszcza w początkowym okresie działalności, gdy jej koszty są największe – mówi Anna Motyka, koordynatorka projektu.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej ma partnerów w Legnicy, Jeleniej Górze i Nowej Rudzie, gdzie chętne osoby mogą się zgłaszać. Pożyczka jest tam dostępna na takich samych zasadach jak we wrocławskiej siedzibie spółki
Aby przystąpić do projektu, należy wypełnić i złożyć formularz rekrutacyjny. Następnym etapem jest spotkanie z doradcą zawodowym.

– Potem aspirujący przedsiębiorca powinien przedstawić cele i założenia swojej przyszłej działalności, a także przygotować biznesplan. W tym zakresie DAWG również wspomaga przedsiębiorców, Cała procedura trwa około 40 dni – mówi Anna Motyka.

więcej na http://dawg.pl/index/strona/id/59-fundusz-pozyczkowy-efs

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group