Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4286
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Funkcjonalne rozwiązanie

Czwartek, 3 września 2020, 9:27
Aktualizacja: Piątek, 4 września 2020, 8:05
Autor: JAZ
Wałbrzych: Funkcjonalne rozwiązanie
Fot. JAZ
Na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i Piastów Śląskich, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków samochodowych, zorganizowano krótkie spotkanie przedstawicieli władz miasta z mediami, na którym poinformowano, w jaki sposób zostanie przeprowadzona przebudowa skrzyżowania, które prowadzi bezpośrednio do Zamku Książ.

- Nowe rozwiązania drogi na tym skrzyżowaniu będą tak przygotowane, by utrudnić wykonywanie ryzykownych i desperackich manewrów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie ma idealnego rozwiązania, które mogłoby poprawić i zmienić zachowanie niektórych kierowców - tłumaczy prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Właściwa funkcjonalność drogi, która prowadzi bezpośrednio na parking przy Zamku Książ w Stadzie Ogierów, jest bardzo ważna dla funkcjonowania obiektu i właściwego przepływu turystów na jego terenie. Anna Żabska prezes Zamku Książ cieszy się, że modernizacja, która nastąpi, ułatwi turystom dostęp do zamku oraz stadniny Książ.
- Bardzo ważna jest dla nas poprawa funkcjonalności drogi, kiedy przy dużych imprezach, jakie organizowane są w Zamku Książ, korki zaczynają się już od Świebodzic. Cieszę się, że będzie tutaj teraz dużo bezpieczniej - mówi Anna Żabska.

Wybudowanych zostanie około 150 metrów nowej nawierzchni z pasami włączania i wyłączania się do ruchu. Zamontowana zostanie również wysepka, która będzie utrudniała ruch w największym jego natężeniu. W trakcie remontu nie będzie można korzystać z jednego pasa ruchu w kierunku Wałbrzycha na odcinku kilkuset metrów. Obowiązywać będzie również większe niż zazwyczaj ograniczenie prędkości.

Inwestycja realizowana jest w całości ze środków Gminy Wałbrzych, a jej koszt wyniesie około 950 000 zł. Przewidywany termin zakończenia prac to październik bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
2
11%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group