Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4474
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Galeria już wita wiosną

Sobota, 12 marca 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Wałbrzych: Galeria już wita wiosną
Fot. ML
Dziś i jutro w wałbrzyskiej Galerii Victoria Wiosenny Weekend.

Zanim mieszkańcy Wałbrzycha i okolic będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Galerię Victoria, warto obejrzeć kompozycje kwietne, które zostały rozstawione po całej Galerii. Wiosnę czuć tu na każdym kroku.

Wiosna to czas, gdy bardziej zaczynamy dbać o swoje zdrowie, marzy nam się prawdziwa odnowa, większą uwagę przykładamy do kondycji ciała i ducha. Zapraszamy do Galerii Victoria na specjalny weekend, poświęcony właśnie zdrowiu i urodzie.

Do udziału w imprezie organizatorzy zaprosili instytucje i firmy, które są ekspertami w tej dziedzinie. Są to: Telemedycyna Polska SA, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina SA, Uzdrowisko Lądek-Długopole SA, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, firmy kosmetyczne AVON i ORIFLAME, sieci kosmetyczne Douglas i Rossmann, które zaprezentują wspólnie ze swoimi partnerami, renomowanymi producentami kosmetyków, nowinki w zakresie pielęgnacji i upiększania.

Zapraszamy w sobotę 12 marca od godz. 14.00 do 18.00 i w niedzielę 13 marca od godz. 10.00 do 18.00.

Zadbaj o serce – przyjdź do Victorii!

W niedzielę, 13 marca, będzie można skorzystać z możliwości wykonania bezpłatnych badań EKG i poziomu cholesterolu. Można będzie także zasięgnąć porady lekarza specjalisty i dietetyka.

Galeria Victoria włącza się w projekt „Zadbaj o swoje serce!”, przygotowany i prowadzony przez firmę Telemedycyna Polska SA z Katowic. W godzinach 10.00 – 18.00 odbędzie się czwarta akcja bezpłatnych badań serca w ramach 24. Edycji Projektu „Zadbaj o swoje serce!” - Dolny Śląsk.

- Głównym celem akcji jest ułatwienie dostępu do lekarzy oraz profilaktyka kardiologiczno-dietetyczna w zakresie wykonywania badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego – zapowiada Anna Adamkiewicz, menedżer projektu.

Organizatorzy akcji chcą uświadomić tym, którzy zdecydują się na badania lub przyjdą po poradę, jak ważne są regularne badania oraz dbałość o własne zdrowie poprzez aktywny styl życia, który pomaga zapobiegać otyłości oraz innym chorobom tak silnie dotykającym nasze społeczeństwo.

Akcje profilaktyczne chorób serca organizowane są przez Telemedycynę Polską S.A. już od 2006 roku. Obecny projekt „Zadbaj o swoje serce!” jest największym projektem bezpłatnych badań serca w całej Polsce.

Dzięki polskim firmom, takim jak Holbex (producent suplementów diety: CardiominB6 oraz OmegaCardio+Czosnek), ZT Kruszwica (producent margaryny Benecol) oraz Transacta (organizator szkoleń e-learningowych), które współpracują z pomysłodawcami projektu, współfinansując projekt „Zadbaj o swoje serce!”, oraz mediom wspierającym takie działania, pacjenci mogą bezpłatnie skorzystać z badań oraz konsultacji lekarskich i dietetycznych.

Dar krwi, dar serca

Do organizacji wiosennego weekendu przyłącza się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i wspólnie z Galerią Victoria po raz drugi już zaprasza do udziału w zbiórce krwi. Przez dwa dni – 12 i 13 marca specjalne stoisko RCKiK przyjmować będzie wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić tym bezcennym darem. Bezcennym, ponieważ dla kogoś nasza krew może oznaczać życie.

- Z przyjemnością włączymy się w każdą akcję, która promuje zdrowie, a przy okazji której możemy zachęcić mieszkańców naszego regionu do oddawania krwi. Przypominam także, że za naszym pośrednictwem można zostać także dawcą szpiku kostnego. Badanie w tym zakresie jest bezbolesne! – zaprasza z-ca dyrektora RCKiK, Piotr Popławski.

W zbiórce może uczestniczyć każda pełnoletnia osoba. Oddanie krwi to zaledwie kilkanaście minut. Zapraszamy!

Akademia Zdrowia i Urody

Jak chronić swoje serce przed chorobą? Dlaczego warto zostać Honorowym Krwiodawcą? Jakie korzyści daje nam lecznictwo uzdrowiskowe? Co nowego na wiosnę proponują nam firmy kosmetyczne? Jak korzystać z porad stylistki?

Na wszystkie te pytania odpowiedzą eksperci, których zaprosiliśmy do udziału w Akademii Zdrowia i Urody. Podczas weekendu 12 i 13 marca zapraszamy, by posłuchać porad, których udzielą nam fachowcy podczas prowadzonych ze sceny rozmów. W rotundzie Galerii Victoria od 14.00 do 18.00 będzie można posłuchać ciekawych wywiadów, a także samemu zadać interesujące pytanie.

Rozkwitnij na wiosnę!

Specjalnie dla klientek galerii przygotowane zostały stoiska, na których skorzystać będzie można z bezpłatnych porad kosmetyczek i specjalistek od makijażu. Dowiemy się, jak dbać o nasz rodzaj cery i jakie kolory makijażu są dla nas najodpowiedniejsze. Będzie można zapoznać się z nowymi zapachami, wypróbować nowe kosmetyki. Przez czas otwarcia stoisk będzie można skorzystać z możliwości bezpłatnego makijażu.

Renomowana stylistka, pracująca nad wizerunkiem pań w różnym wieku i różnych profesji, podpowie, jak poddać się metamorfozie, która pozwoli odkryć nasze atuty, dostosować nasz styl do nowoczesnych trendów, sprawić, byśmy czuły się piękne i młode. Kilka cennych podpowiedzi może całkowicie odmienić nasz wizerunek. Sprawdź, w czym Ci najlepiej i… ubierz się od nowa!

Dodatkową atrakcją będzie konkurs, zorganizowany tym razem wyłącznie dla Pań. By wziąć w nim udział, wystarczy w dn. 12 i 13 marca zrobić zakupy za 30 zł w dowolnie wybranym sklepie, lokalu gastronomicznym czy kinie. Paragon upoważniać będzie do wypełnienia kuponu, a spośród wszystkich wylosujemy 13 marca o godz. 17.00 szczęśliwe losy.

Nagroda główna to weekendowy pobyt dla dwóch osób w Zdroju Wojciech w Lądku Zdroju – w komfortowych warunkach nowoczesnego hotelu, z możliwością skorzystania z kąpieli w leczniczych źródłach i pakietu zabiegów. Wylosujemy także karnety, upoważniajże do odbycia serii zabiegów upiększających i zdrowotnych w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina, w tym karnet do kriokomory. Współpracujące z nami firmy kosmetyczne przygotowały pakiety swoich produktów. Prócz tego – uzdrowiskowe gadżety i inne upominki od najemców Galerii Victoria.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group