Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3425
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Giełda Pracy i Edukacji

Środa, 22 maja 2013, 16:50
Autor: PAW
Wałbrzych: Giełda Pracy i Edukacji
Fot. PAW
Hala wałbrzyskiego OSiR–u wypełniła się wczoraj osobami, które wzięły udział w II Giełdzie Pracy i Edukacji zorganizowanej przez UM w Wałbrzychu i PUP w Wałbrzychu.

Zainteresowanie Giełdą przerosło chyba oczekiwania wszystkich. Już od godziny 10.00 hala pękała w szwach, a osób poszukujących zatrudnienia lub po prostu chcących zmienić dotychczasową pracę były tysiące.
- Przyszedłem razem z kolegą, bo pracuję dorywczo w Austrii, ale chciałbym wrócić do Polski – mówi Mariusz. – Ofert jest sporo i może znajdę coś dla siebie.

Anna Babicka uważa tymczasem, że Giełdy Pracy powinny być organizowane częściej, bowiem bezrobocie w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim jest bardzo wysokie i osób, które szukają zatrudnienia, jest naprawdę wiele.
- Mam nadzieję, że znajdę pracę, bo prezentuje się tu wielu pracodawców. Już nawet wybrałam firmę, gdzie złożę CV – mówi Anna Babicka.

W OSiR-ze swoje stoiska miały firmy produkcyjne, które rozwijają się w WSSE „Invest Park”, ale nie tylko. Można było również zobaczyć stosika szkół i uczelni wyższych, a także instytucji takich jak: ZUS, czy MOPS. Ofert pracy było wiele. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Ronala, Aqua Zdroju czy Decathlonu. Zainteresowani mogli również próbować znaleźć pracę w Komendzie Miejskiej Policji. Kierowców szukała Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Śląskie Konsorcjum Autobusowe.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group