Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4213
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gimnazjaliści z Wałbrzycha na Ukrainie

Piątek, 8 lipca 2016, 13:07
Autor: opr. red.
Wałbrzych: Gimnazjaliści z Wałbrzycha na Ukrainie
Fot. użyczone
Czworo uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ukrainie „Naddnieprzańska epopeja” a w ramach nagrody pojechali na tygodniową wycieczkę na Ukrainę.

Pierwszym etapem rywalizacji było wykonanie przewodnika po Ukrainie w formie papierowej lub multimedialnej. Następnie spośród autorów prac wyłoniono pięć najlepszych drużyn. Kolejnym zmaganiem uczestników konkursu były potyczki wiedzowe, składające się z pięciu rund. Wałbrzyska młodzież wyróżniła się ogromną wiedzą i tym samym zajęła pierwsze miejsce. W skład drużyny wchodzili: Julia Limanówka, Szymon Mielczarek, Weronika Mielczarek oraz Maria Oziembłowska, zaś ich opiekunem był Grzegorz Marszałek. Za trud włożony w przygotowanie do konkursu uczniowie otrzymali nagrody książkowe, medale, dyplomy i, co najważniejsze, tygodniowy wyjazd na Ukrainę.

26 czerwca br. młodzież rozpoczęła wakacje podróżą do kraju naszych wschodnich sąsiadów. Gimnazjaliści poznali kulturę, tradycje i historię Ukrainy poprzez zwiedzanie miast: Berdyczowa, Żytomierza, Winnicy i Kijowa oraz wsi: Ozadiwki, Rajek i Terechowej. Uczestniczyli również w obchodach święta Kupały, a także w pokazie świetlnym jednej z największych fontann w Europie. Dzięki temu pobytowi polska młodzież zaprzyjaźniła się z rówieśnikami z Ukrainy, którzy zaprezentowali im swoje talenty oraz zainteresowania. Polscy uczniowie mieli też okazję brać udział we wspólnych warsztatach plastycznych. Dzięki tej bezcennej nagrodzie młodzi podróżnicy mieli okazję zobaczyć zupełnie inny świat, rozciągający się za naszą wschodnią granicą. Marysia, Weronika i Szymon wrócili z Ukrainy bogatsi w nowe doświadczenia i niezapomniane wrażenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group