Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1816
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszyca też pamiętała

Środa, 27 października 2010, 12:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: red
Była muzyka, śpiew i biesiadowanie – tak głuszycki oddział Polskiego Związku Niewidomych (PZN) obchodził Dzień Białej Laski, czyli święto osób niewidomych i niedowidzących.

Członkowie głuszyckiego oddziału PZN spotkali się przy kawie i ciastku w Centrum Kultury. Ich spotkanie uświetnili zaproszeni goście - kapela oraz członkowie wałbrzyskiego oddziału PZN z prezes Teresą Osiką na czele, burmistrz Głuszycy Wojciech Durak, radni oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki w Głuszycy - Renata Sokołowska, która na co dzień pomaga osobom niewidomym i niedowidzącym m.in. w wyborze bogatej oferty książek do słuchania.

- Mamy blisko stu członków - mówiła na spotkaniu Bogumiła Kochanek, prezes głuszyckiego oddziału PZN. - Spotykamy się raz w tygodniu i już z tego miejsca chcę zaprosić do nas wszystkich chętnych. Nie siedzieć samemu w domu w czterech ścianach! Nie zamartwiać się, tylko przyjść do nas: na kawkę, herbatę, rozmowę. Razem jest raźniej. My się tu wymieniamy spostrzeżeniem dotyczącymi potrzebnego nam sprzętu, pośredniczymy w turnusach rehabilitacyjnych - zachęca prezes Kochanek.

Spotkania odbywają się w każdą środę w godz. 9.00-12.00.
- Jestem osobą wesołą, lubię śpiew, muzykę i taniec, dlatego święto obchodzimy na wesoło i z muzyką - wyjaśnia z uśmiechem.

Wśród członków głuszyckiego oddziału PZN jest również Czesław Lipiński, dwukrotny laureat ogólnopolskiego konkursu na Recenzję Książki Mówionej. Pan Czesław został przez członków koła uhonorowany tego dnia symbolicznym prezentem - podświetlaną lupą. Obecny na spotkaniu burmistrz Wojciech Durak złożył wszystkim przybyłym życzenia zdrowia i optymizmu.
- Mam nadzieję, że związek nadal będzie się tak prężnie rozwijał i że nadal będzie dobrze układała się współpraca między głuszyckim oddziałem PZN a Urzędem Miejskim - mówił Burmistrz.

Działalność związku finansowana jest z Polskiego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). Związek otrzymuje również dotacje z budżetu Urzędu Miejskiego w Głuszycy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group