Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Gmina Głuszyca Przyjazna Rowerzystom

Środa, 21 września 2016, 13:22
Autor: red
REGION, Głuszyca: Gmina Głuszyca Przyjazna Rowerzystom
Fot. UM Głuszyca
Wśród laureatów V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” znalazła się Głuszyca – jedyna wyróżniona gmina na Dolnym Śląsku.

Wyróżnienie odbierze burmistrz Głuszycy Roman Głód 29 września podczas Gali VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-EXPO w Kielcach. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe, które w czasie targów w Kielcach w dniach od 29 września do 1października promować będzie laureatów konkursu na specjalnie przygotowanym stoisku „Rowerem przez Polskę”. Na stoisku pojawia się m.in. informacje o wyróżnionych trasach Strefy MTB Głuszyca.

Głuszyca posiada sieć 150 km tras rowerowych, wyznaczonych na 6 szlakach, powiązanych z czeskimi i polskimi szlakami rowerowymi. Głuszyckie trasy rowerowe należą do strefy MTB Sudety o łącznej długości prawie 500 km. Trasy rowerowe usytuowane w Gminie Głuszyca są uznawane przez pasjonatów rowerów górskich za jedne z najciekawszych i najpiękniejszych w Polsce. Biegną głównie górskimi drogami i ścieżkami, asfalt spotyka się tylko na odcinkach dojazdowych z centrum miejscowości - i co ciekawe - znajdują się w bezpośredniej bliskości wyjątkowych atrakcji turystycznych, m.in. w pobliżu Podziemnego Miasta Osówka, w okolicach Doliny Pięciu Stawów, Kamyków - nieczynnego kamieniołomu, który przypomina górskie jeziorko i urzeka swoim niecodziennym pięknem o każdej porze roku, czy też Cesarskich Skałek - punktu widokowego w centrum miejscowości. Trasy rowerowe prowadzą także w okolice ruin średniowiecznego zamku Rogowiec, najwyżej położonego zamku w Polsce oraz otaczają jeden z najwyższych szczytów Sudetów Środkowych - Waligórę (936 m n.p.m.). Dodatkową atrakcją dla rowerzystów i sprawdzianem umiejętności technicznych są trzy singletracki. Na głuszyckich trasach strefy MTB rozgrywane są co roku cieszące się największą renomą wyścigi rowerowe takie jak: MTB Trilogy, Sudety MTB Challege, Bike Maraton, Puchar Strefy MTB Sudety.

Więcej informacji o Strefie MTB Głuszyca na stronie http://www.gluszyca.pl/strefa-mtb-gluszyca/1307.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group