Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 2179
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 11:37
Aktualizacja: 13:42
Autor: red
Fot. UM Wałbrzych
31 maja obchodziliśmy Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni. W zajęciach i wszystkich przygotowanych atrakcjach wzięło udział ok. 300 uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych.

Partnerami wydarzenia byli m.in.: Wałbrzyskie Stowarzyszenia Górnicze, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze VICTORIA, ZPC Śnieżka, KidsTech czy Urząd Miasta Wałbrzych. Podczas kilkugodzinnej zabawy dzieci mogły skorzystać z wielu różnorodnych zajęć. W podziemiach wraz ze Skarbnikiem uczestnicy poszukiwali skarbu i poznawali tajniki górnictwa, a w szybie „Julia” komponowały muzykę bazując na dźwiękach wydobywanych przez dawne maszyny przemysłowe podczas interaktywnych warsztatów muzycznych „Instrument Kopalnia”. W kopalnianym Geoogródku odbywała się gra terenowa „Węgielki”, podczas której dzieci musiały odnaleźć ukryte fragmenty pewnego obrazka, aby finalnie stworzyć z nich puzzle oraz odpowiedzieć na pytania z karty. Z kolei w kuźni na uczestników czekała układanka archeologiczna, pytania górnicze oraz gra terenowa.

W Centrum Ceramiki Unikatowej dzieci mogły poznać legendy o wydobyciu węgla i wykonać figurki inspirowane tymi opowieściami w ramach zajęć „W świecie bajek” oraz za pomocą farb akrylowych pomalować gipsowe odlewy tworząc unikatowe pamiątki gotowe do zabrania. W trakcie wydarzenia miały miejsce również warsztaty DIY - zrób to sam z KidsTech, które polegały na budowaniu z klocków quadrocoptera - drona RC posiadającego system stabilizacji (żyroskop), światła LED, funkcje powrotu i sterowania na bazie technologii dwukierunkowej częstotliwości 2.4 GHz.

Oprócz szerokiej oferty zajęć do dyspozycji dzieci byli również Górnicy, którzy chętnie dzielili się swoją ogromna wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem odpowiadając na liczne pytanie zadawane przez bardzo zaciekawioną młodzież. Pięknym momentem było uroczyste wręczenie podziękowań Górnikom za ogromne zaangażowanie w Górniczy Dzień Dziecka. Ponadto dostępne były również gry i animacje ruchowe, Festiwal Baniek Mydlanych, zajęcia z rysunku na podstawie prac wielkich mistrzów Galerii Sztuki Współczesnej oraz malowanie karykatur węglem przez lokalnego artystę amatora. Dzieci mogły również bawić się na dmuchańcach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia w Górniczej Fotobudce. Na dzieci czekały również napoje, kanapki oraz owoce.

Górniczy Dzień Dziecka podsumował dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik:
- Każdy z punktów programu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a chętnych uczestników nie brakowało na żadnym stanowisko. Dziękujemy serdecznie wszystkim Partnerom wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom - do zobaczenia w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group